Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijnen 'overvallen' door beperking op HSL-spoor, wil opheldering

Heijnen 'overvallen' door beperking op HSL-spoor, wil opheldering

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Vivianne Heijnen wil opheldering van ProRail over het plotselinge besluit om een snelheidsbeperking in te voeren op de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Rotterdam. De spoorbeheerder zag zich daartoe genoodzaakt door scheurvorming in een viaduct als gevolg van een constructiefout die mogelijk op meer plekken speelt.

"Hoe kan het nou dat dit opeens een probleem blijkt te zijn?", is een vraag die Heijnen beantwoord wil hebben. Net als de reizigers werd zij naar eigen zeggen donderdag "overvallen" door dit bericht, dat vindt zij "heel erg vervelend". Het helpt ook niet bij alle pogingen om meer reizigers de trein in te krijgen, voegt zij eraan toe.

De schade voor de reiziger blijft beperkt tot een vijf minuten langere reistijd op de drukke spoorverbinding tussen de twee grootste steden van het land. ProRail meldde donderdagavond nog dat voorlopig maar twee derde van het normale aantal treinen over het HSL-spoor zou kunnen rijden. Maar die capaciteitsbeperking bleek bij nader inzien niet nodig.

Dat het probleem minder verstrekkende gevolgen heeft dan aanvankelijk werd gedacht, vindt Heijnen "an sich goed nieuws". Maar zij ziet ook dat het bepaald niet de eerste keer is dat er problemen zijn op het HSL-spoor. Zij wil dan ook van ProRail weten wat er wordt gedaan om dit in de toekomst te voorkomen.

Meer uit Politiek

Van Oosten: geweld tegen hulpverleners is onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Dat ook deze jaarwisseling hulpverleners zijn belaagd en daarbij gewond zijn geraakt, is "onbegrijpelijk en onacceptabel", vindt justitieminister Foort van Oosten (VVD). "Zij zetten hun eigen viering opzij en verlaten huis en haard om te zorgen voor onze veiligheid. Dat verdient respect", schrijft de demissionaire bewindsman op X.

1 dag geleden
Van Weel 'geschokt en bedroefd' door explosie in Zwitserse bar

DEN HAAG (ANP) - De explosie in de Zwitserse bar waarbij vermoedelijk tientallen mensen om het leven zijn gekomen, heeft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "geschokt en bedroefd". Op X deelt de demissionair bewindsman zijn condoleances "aan iedereen die geraakt is" door de ramp in het skioord Crans-Montana.

1 dag geleden
Cultuurminister Moes vindt brand Vondelkerk 'groot verlies'

DEN HAAG (ANP) - De brand in de Vondelkerk in Amsterdam is een "groot verlies voor Nederland", vindt demissionair cultuurminister Gouke Moes (BBB). "Gelukkig zijn er voor zover bekend geen slachtoffers. Ik leef mee met de omwonenden", schrijft hij op X.

1 dag geleden
Politici veroordelen geweld tegen hulpverleners met oud en nieuw

DEN HAAG (ANP) - Ook deze nieuwjaarsnacht hadden hulpverleners te maken met geweld en dat wordt veroordeeld door verschillende partijleiders. "Dat juist zij te maken krijgen met ongekend geweld, is pijnlijk en onacceptabel", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA op X. Bij VVD-leider Dilan Yeşilgöz "overheerst helaas vooral verdriet en woede" door zulk geweld.

1 dag geleden
Van Weel bezorgd over hulp Gaza, contact met Israëlische minister

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) maakt zich zorgen over de dreigende vergunningsstop van hulporganisaties die onder andere actief zijn in Gaza. Daarover heeft de demissionaire bewindsman woensdag contact gehad met zijn Israëlische evenknie Gideon Saar, meldt een ministeriewoordvoerder.

2 dagen geleden
Minister Van Weel: we moeten druk blijven opvoeren op Rusland

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".

5 dagen geleden
Jetten 'diep geschokt' door dodelijke steekpartij Suriname

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.

5 dagen geleden