Heijnen 'overvallen' door beperking op HSL-spoor, wil opheldering
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Vivianne Heijnen wil opheldering van ProRail over het plotselinge besluit om een snelheidsbeperking in te voeren op de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Rotterdam. De spoorbeheerder zag zich daartoe genoodzaakt door scheurvorming in een viaduct als gevolg van een constructiefout die mogelijk op meer plekken speelt.
"Hoe kan het nou dat dit opeens een probleem blijkt te zijn?", is een vraag die Heijnen beantwoord wil hebben. Net als de reizigers werd zij naar eigen zeggen donderdag "overvallen" door dit bericht, dat vindt zij "heel erg vervelend". Het helpt ook niet bij alle pogingen om meer reizigers de trein in te krijgen, voegt zij eraan toe.
De schade voor de reiziger blijft beperkt tot een vijf minuten langere reistijd op de drukke spoorverbinding tussen de twee grootste steden van het land. ProRail meldde donderdagavond nog dat voorlopig maar twee derde van het normale aantal treinen over het HSL-spoor zou kunnen rijden. Maar die capaciteitsbeperking bleek bij nader inzien niet nodig.
Dat het probleem minder verstrekkende gevolgen heeft dan aanvankelijk werd gedacht, vindt Heijnen "an sich goed nieuws". Maar zij ziet ook dat het bepaald niet de eerste keer is dat er problemen zijn op het HSL-spoor. Zij wil dan ook van ProRail weten wat er wordt gedaan om dit in de toekomst te voorkomen.
Meer uit Politiek
PARAMARIBO (ANP) - Een verplicht kleiner Oekraïens leger betekent niet dat Oekraïnes bondgenoten een grotere beschermingsmacht moeten leveren, zegt premier Dick Schoof. Die twee onderdelen van een mogelijk toekomstig vredesakkoord staan volgens Schoof los van elkaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is de "ambitie" van formateur Sybrand Buma (CDA) om zijn opvolger een "richting" mee te geven welke partijen samen een coalitie kunnen vormen. De formateur zei na een nieuwe formatiedag, waarin D66 en CDA opnieuw spraken met financiële en economische experts, dat dit onder meer door de blokkade van de VVD in de richting van GroenLinks-PvdA ingewikkeld is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer gaat met demissionair woonminister Mona Keijzer in debat over versoepelingen in huurregels die zij wil doorvoeren. De vorige Kamer had de BBB-minister met een motie gevraagd haar plannen te schrappen, maar de minister wil er toch mee door en vroeg om een gesprek. Nu de Kamer op haar verzoek is ingegaan, lijkt toch weer een opening te ontstaan voor de kabinetsplannen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet snel duidelijkheid geeft over de mogelijke verdwijning van het dorp Moerdijk om plaats te maken voor uitbreiding van de industrie op die plek. Een verzoek voor een debat over de kwestie van FVD kreeg dinsdag ruime steun van de partijen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft demissionair justitieminister Foort van Oosten (VVD) gevraagd om tegen de Europese wet te stemmen die de verspreiding van kinderporno moet tegengaan. Een motie hierover van GroenLinks-PvdA kreeg dinsdag een ruime meerderheid van 95 zetels achter zich. Tegenstanders hebben zorgen over de privacy als kan worden meegelezen met privéberichten via diensten als WhatsApp en Signal. Een Deens compromisvoorstel heeft ze niet overtuigd.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het geduld van de Tweede Kamer is op als het gaat om het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur bij vee. Demissionair minister Femke Wiersma heeft dat besluit nog altijd niet definitief gemaakt. Dit leidt tot frustratie van een groot deel van de Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil met demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) in debat over de verwikkelingen rond chipmaker Nexperia, voordat de VVD'er zelf naar China reist voor overleg over deze kwestie. Een verzoek daartoe van Kamerlid Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) kreeg steun van een meerderheid.
14 uur geleden