Heijnen over Tata: onacceptabel dat mensen onnodig risico's lopen
DEN HAAG (ANP) - Dat bewoners rond Tata Steel extra kans hebben om ziek te worden door de uitstoot vanaf het terrein van het staalbedrijf vraagt om "vervolgacties" van het kabinet om de situatie daar beter te maken, zei staatssecretaris van Milieu, Vivianne Heijnen, vrijdag na afloop van de ministerraad. Dat bewoners onnodig gezondheidsrisico's lopen door de uitstoot vindt ze "onacceptabel".
Eerder vrijdag werd bekend dat bewoners rond Tata extra kans hebben om ziek te worden. Emissies door Tata Steel verkorten de levensverwachting van omwonenden met 2,5 maand, volgens het RIVM.
De staatssecretaris zei dat ze zich kan voorstellen dat mensen daarvan geschrokken zijn. De bewindsvrouw vertelde dat de overheid een zorgplicht voelt. Verder zei ze dat er ten opzichte van tientallen jaren geleden al het nodige is gebeurd om de boel daar te verbeteren. "En dat vraagt natuurlijk om vervolgacties", zo stelde ze.
Expertgroep
Heijnen zegt dat onder meer een zogenoemde expertgroep in het leven is geroepen, die "specifiek naar de situatie rondom Tata Steel gaat kijken, hoe we de gezondheid daar kunnen gaan verbeteren." Verder zei ze 'maatwerkafspraken' met Tata Steel te gaan maken die "gezondheidswinst moeten gaan opleveren".
Ook kijkt ze "in Europees verband" of er maatregelen genomen kunnen worden. Het uitvoeren van verbeterplannen is lastig, zo stelde de staatssecretaris, want "als je kijkt naar de wettelijke kaders, dan voldoen ze". Heijnen: "Ik heb geen wondermiddel om het meteen van vandaag op morgen op te lossen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
5 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
1 dag geleden