Heijnen kijkt toch nog naar mogelijke oplossing voor Eurostar
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Vivianne Heijnen gaat kijken of nog voorkomen kan worden dat de directe treinverbinding tussen Amsterdam en Londen er volgend jaar door werkzaamheden maandenlang uit ligt. Aanleiding is een gesprek met topvrouw Gwendoline Cazenave van spoorbedrijf Eurostar, die daarin aangaf niet overtuigd te zijn van de noodzaak van de tijdelijke sluiting.
Heijnen meldde de Kamer vorige week dat de Eurostar vanaf juni volgend jaar tot wel elf maanden niet kan rijden vanaf Amsterdam Centraal, omdat het station grondig wordt verbouwd. Door de renovatie is er tijdelijk geen plek voor de hal waar nu de marechaussee de noodzakelijke paspoortcontroles uitvoert. Dat Cazenave daar haar teleurstelling over heeft uitgesproken, "begrijp ik heel goed", zegt Heijnen.
Er wordt nog gewerkt aan een tijdelijke terminal, maar die is niet op tijd klaar. Met de betrokken partijen is nu afgesproken om ter plaatse te gaan kijken of het wellicht toch mogelijk is de huidige terminal tijdens de verbouwing te blijven gebruiken, totdat de tijdelijke voorziening klaar is. Tot dusver werd deze oplossing als te onveilig gezien omdat reizigers dan over het bouwterrein zouden moeten.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De natuur heeft hulp nodig om te herstellen, zeggen experts naar aanleiding van de grote natuurbrand bij 't Harde. "Zulke branden zijn heel spectaculair en zichtbaar, maar ze staan symbool voor effecten die op een veel grotere schaal spelen", zegt bioloog Arnold van Vliet van Wageningen University & Research (WUR). "Het is alle hens aan dek om de natuurkwaliteit te verbeteren."
10 minuten geledenWEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.
16 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag bepaald dat het Openbaar Ministerie een aantal vragen moet beantwoorden over het raadplegen van politiesystemen door agenten in het onderzoek tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa. De rechtbank wil onder meer weten om hoeveel politiemensen en om welke systemen het gaat.
25 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geleden