Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijnen: 'intensieve gesprekken' met ov over aantallen reizigers

Heijnen: 'intensieve gesprekken' met ov over aantallen reizigers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur) voert "intensieve gesprekken" met de ov-sector over de lage reizigersaantallen. Ov-bedrijven vrezen de dienstregeling niet overeind te kunnen houden als het kabinet geen coronasteun meer geeft.

Dit jaar loopt deze steun af, maar volgens de ov-sector zijn er nog niet genoeg reizigers om de dienstregeling in stand te laten. Mogelijk moeten zij 20 tot 30 procent inkrimpen, meldde het AD eerder donderdag.

Volgens Heijnen is een vergoeding "geen vanzelfsprekendheid", zegt zij tijdens een debat. Ze is wel bereid ernaar te kijken, "maar ik kan elke euro maar één keer uitgeven en het gaat niet om kleine bedragen". Dit jaar gaat het om ongeveer 140 miljoen euro, is geschat afgelopen april. Vorig jaar ging het om maar liefst 1,4 miljard euro.

Alleen geld naar de sector sturen is bovendien niet per definitie effectief, denkt Heijnen. Ze wil gerichter kijken hoe reizigers het openbaar vervoer weer meer gaan gebruiken.

Wel zegt de staatssecretaris dat de zorgen geuit door de bedrijven "niet aan dovemansoren zijn gericht". Ze hoopt hun snel duidelijkheid te kunnen geven, "maar ik hecht ook enorm aan een zorgvuldig proces". De staatssecretaris zegt nog "een paar stapjes" nodig te hebben voordat ze meer duidelijkheid kan verschaffen.

Meer uit Binnenland

Vrouwen verbergen hormonale klachten vaak op het werk

DEN HAAG (ANP) - Vrouwelijke werknemers verbergen hormoongerelateerde klachten vaker op het werk dan andere gezondheidsklachten. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.

4 uur geleden
Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

10 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

10 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

11 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

12 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

12 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

14 uur geleden