Heijnen geschrokken van kritiek op Europese spoorbeveiliging
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Vivianne Heijnen (Infrastructuur en Waterstaat) is "geschrokken" van kritisch advies over het Europese spoormanagementsysteem ERTMS. Dat zegt ze dinsdag in een Kamerdebat. De invoering van het systeem is in Nederland flink duurder dan in andere landen en loopt waarschijnlijk opnieuw vertraging op, schreven onderzoekers vorig najaar.
Een reeks Kamerleden had vragen over het megaproject, dat uiteindelijk al het Europese spoorverkeer moet regelen. PVV-Kamerlid Hidde Heutink sprak van een "miljardendrama". Olger van Dijk (NSC): "Hoe voorkomen we dat het uit de klauwen loopt?"
"Dankzij ERTMS gaan meer treinen rijden, worden storingen sneller opgelost en kunnen treinen makkelijker de grens over", zei Heijnen. Ze wees erop dat het Nederlandse spoor drukker en complexer is dan elders. "De invoering zal hoe dan ook gepaard gaan met hinder, maar ik zal me inzetten om die te beperken."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
21 uur geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Foort van Oosten (Justitie) kijkt of het mogelijk en wenselijk is om AI-tools waarmee mensen kunnen worden uitgekleed, te verbieden. Dat bevestigt het ministerie na berichtgeving van het AD. Die krant onderzocht de mogelijkheden van AI-tool Grok, van X-eigenaar Elon Musk.
1 dag geleden