Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bouwconcern het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij koopt voor bijna 300 miljoen euro. Met de aankoop versterkt Heijmans zijn positie in de bouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland. Het aandeel steeg meer dan 3 procent.
De stemming op de Europese beurzen bleef verder terughoudend. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel hintte Powell op mogelijk twee verdere verhogingen later dit jaar.
Een fractie
De tot nu toe tegenvallende maatregelen van China om het kwakkelende economische herstel aan te jagen, zorgden daarbij voor flinke koersverliezen op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank verlaagde een dag eerder nog een belangrijk rentetarief, maar beleggers hadden op meer gehoopt.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 762,39 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 897,47 punten. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent en de hoofdindex in Parijs daalde een fractie.
AkzoNobel
De Londense FTSE-index klom 0,1 procent. De Britse inflatie is mei onverwacht hoog gebleven op 8,7 procent. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over april, terwijl economen hadden gerekend op een afname. De Bank of England zal naar verwachting donderdag opnieuw de rente verhogen om de aanhoudend hoge inflatie te bestrijden.
Platenlabel UMG was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. Beleggers verwerkten onder meer een bericht van persbureau Bloomberg dat het Zweedse muziekstreamingplatform Spotify een duurdere abonnementsoptie zou overwegen. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen. AkzoNobel toonde herstel en ging aan kop met een plus van 1,7 procent. Dinsdag stond het verfconcern nog onder druk door een winstalarm van het Duitse chemiebedrijf Lanxess.
FedEx
In Frankfurt zakte post- en pakketbezorger Deutsche Post DHL ruim 3 procent na tegenvallende resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot FedEx. In Amsterdam daalde PostNL 0,9 procent.
De euro was 1,0920 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een 0,1 procent meer op 71,25 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 75,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
33 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden