Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname

Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname

AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bouwconcern het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij koopt voor bijna 300 miljoen euro. Met de aankoop versterkt Heijmans zijn positie in de bouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland. Het aandeel steeg meer dan 3 procent.

De stemming op de Europese beurzen bleef verder terughoudend. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel hintte Powell op mogelijk twee verdere verhogingen later dit jaar.

Een fractie

De tot nu toe tegenvallende maatregelen van China om het kwakkelende economische herstel aan te jagen, zorgden daarbij voor flinke koersverliezen op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank verlaagde een dag eerder nog een belangrijk rentetarief, maar beleggers hadden op meer gehoopt.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 762,39 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 897,47 punten. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent en de hoofdindex in Parijs daalde een fractie.

AkzoNobel

De Londense FTSE-index klom 0,1 procent. De Britse inflatie is mei onverwacht hoog gebleven op 8,7 procent. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over april, terwijl economen hadden gerekend op een afname. De Bank of England zal naar verwachting donderdag opnieuw de rente verhogen om de aanhoudend hoge inflatie te bestrijden.

Platenlabel UMG was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. Beleggers verwerkten onder meer een bericht van persbureau Bloomberg dat het Zweedse muziekstreamingplatform Spotify een duurdere abonnementsoptie zou overwegen. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen. AkzoNobel toonde herstel en ging aan kop met een plus van 1,7 procent. Dinsdag stond het verfconcern nog onder druk door een winstalarm van het Duitse chemiebedrijf Lanxess.

FedEx

In Frankfurt zakte post- en pakketbezorger Deutsche Post DHL ruim 3 procent na tegenvallende resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot FedEx. In Amsterdam daalde PostNL 0,9 procent.

De euro was 1,0920 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een 0,1 procent meer op 71,25 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 75,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

4 uur geleden
Wall Street omhoog in aanloop naar Fed-besluit en kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag hoger geëindigd, in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve en belangrijke bedrijfscijfers later deze week. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Verwacht wordt dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd laat. Dat besluit leidt naar verwachting tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

5 uur geleden
Microsoft vermindert afhankelijkheid van Nvidia met eigen AI-chip

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Microsoft heeft een nieuwe, zelfontwikkelde chip voor AI-toepassingen onthuld. Daarmee wil het concern zijn eigen toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie efficiënter laten draaien en minder afhankelijk worden van marktleider Nvidia.

6 uur geleden
Meta blijft tegen wijzigingen tijdlijnen Facebook en Instagram

AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.

9 uur geleden
Koerssprong ijsjesmaker Magnum op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

10 uur geleden
EU komt met strengere regels voor WhatsApp

BRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.

10 uur geleden
Wall Street begint hoger aan belangrijke Fed-week

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.

11 uur geleden