Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bouwconcern het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij koopt voor bijna 300 miljoen euro. Met de aankoop versterkt Heijmans zijn positie in de bouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland. Het aandeel steeg meer dan 3 procent.
De stemming op de Europese beurzen bleef verder terughoudend. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel hintte Powell op mogelijk twee verdere verhogingen later dit jaar.
Een fractie
De tot nu toe tegenvallende maatregelen van China om het kwakkelende economische herstel aan te jagen, zorgden daarbij voor flinke koersverliezen op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank verlaagde een dag eerder nog een belangrijk rentetarief, maar beleggers hadden op meer gehoopt.
De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 762,39 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 897,47 punten. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent en de hoofdindex in Parijs daalde een fractie.
AkzoNobel
De Londense FTSE-index klom 0,1 procent. De Britse inflatie is mei onverwacht hoog gebleven op 8,7 procent. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over april, terwijl economen hadden gerekend op een afname. De Bank of England zal naar verwachting donderdag opnieuw de rente verhogen om de aanhoudend hoge inflatie te bestrijden.
Platenlabel UMG was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. Beleggers verwerkten onder meer een bericht van persbureau Bloomberg dat het Zweedse muziekstreamingplatform Spotify een duurdere abonnementsoptie zou overwegen. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen. AkzoNobel toonde herstel en ging aan kop met een plus van 1,7 procent. Dinsdag stond het verfconcern nog onder druk door een winstalarm van het Duitse chemiebedrijf Lanxess.
FedEx
In Frankfurt zakte post- en pakketbezorger Deutsche Post DHL ruim 3 procent na tegenvallende resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot FedEx. In Amsterdam daalde PostNL 0,9 procent.
De euro was 1,0920 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een 0,1 procent meer op 71,25 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 75,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
6 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
8 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
8 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
9 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
12 uur geleden