Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname

Heijmans winnaar op afwachtend Damrak na overname

AMSTERDAM (ANP) - Heijmans behoorde woensdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het bouwconcern het Brabantse familiebedrijf Van Wanrooij koopt voor bijna 300 miljoen euro. Met de aankoop versterkt Heijmans zijn positie in de bouw- en vastgoedontwikkeling in Nederland. Het aandeel steeg meer dan 3 procent.

De stemming op de Europese beurzen bleef verder terughoudend. Beleggers wachten vooral op de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. Vorige week besloot de Federal Reserve te pauzeren met het verhogen van de rente in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel hintte Powell op mogelijk twee verdere verhogingen later dit jaar.

Een fractie

De tot nu toe tegenvallende maatregelen van China om het kwakkelende economische herstel aan te jagen, zorgden daarbij voor flinke koersverliezen op de Chinese beurzen. De Chinese centrale bank verlaagde een dag eerder nog een belangrijk rentetarief, maar beleggers hadden op meer gehoopt.

De AEX-index noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 762,39 punten. De MidKap verloor 0,3 procent tot 897,47 punten. De DAX in Frankfurt won 0,1 procent en de hoofdindex in Parijs daalde een fractie.

AkzoNobel

De Londense FTSE-index klom 0,1 procent. De Britse inflatie is mei onverwacht hoog gebleven op 8,7 procent. Dat was gelijk aan het inflatiecijfer over april, terwijl economen hadden gerekend op een afname. De Bank of England zal naar verwachting donderdag opnieuw de rente verhogen om de aanhoudend hoge inflatie te bestrijden.

Platenlabel UMG was de grootste daler in de AEX, met een min van 2 procent. Beleggers verwerkten onder meer een bericht van persbureau Bloomberg dat het Zweedse muziekstreamingplatform Spotify een duurdere abonnementsoptie zou overwegen. Spotify zou daarmee meer inkomsten willen genereren en investeerders tevreden willen stellen. AkzoNobel toonde herstel en ging aan kop met een plus van 1,7 procent. Dinsdag stond het verfconcern nog onder druk door een winstalarm van het Duitse chemiebedrijf Lanxess.

FedEx

In Frankfurt zakte post- en pakketbezorger Deutsche Post DHL ruim 3 procent na tegenvallende resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot FedEx. In Amsterdam daalde PostNL 0,9 procent.

De euro was 1,0920 waard tegen 1,0902 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een 0,1 procent meer op 71,25 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 75,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Cementfabrikant Lafarge schuldig bevonden aan betalen terroristen

PARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse cementfabrikant Lafarge is door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan het financieren van terrorisme en het schenden van Europese sancties. Het bedrijf hield in het noorden van Syrië een fabriek draaiende tijdens de burgeroorlog. Volgens de rechtbank betaalde Lafarge daarvoor geld aan jihadistische groepen, waaronder IS.

14 minuten geleden
Brussel presenteert volgende week plan tegen hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.

42 minuten geleden
AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

1 uur geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

1 uur geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.

1 uur geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

2 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

2 uur geleden