Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijmans verkoopt meer nieuwbouwhuizen en verwacht verdere groei

Heijmans verkoopt meer nieuwbouwhuizen en verwacht verdere groei

ROSMALEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft vorig jaar flink meer nieuwbouwhuizen verkocht en verwacht dat de stijging in 2025 doorzet. In 2024 heeft het beursgenoteerde bedrijf 3181 woningen verkocht, 23 procent meer dan in 2023.

De woningmarkt trekt aan, stelt Heijmans in zijn jaarresultaten. Vooral de verkoop aan particulieren lag afgelopen jaar fors hoger, bijna een derde meer dan het jaar daarvoor. Aan corporaties en beleggers verkocht het bouwbedrijf 13 procent meer huizen. Ook profiteerde Heijmans voor het eerst een heel jaar van de overname van branchegenoot Van Wanrooij in juni 2023.

Mede dankzij die overname steeg de omzet van Heijmans. Het bouwbedrijf zag de omzet met 22 procent stijgen naar bijna 2,6 miljard euro. Onderaan de streep bleef een winst van 90 miljoen euro over, tegen 60 miljoen euro in 2023.

Minder beleggers

De concurrentie op de krappe woningmarkt is in 2024 volgens Heijmans verder toegenomen, de vraag blijft een stuk groter dan het aanbod. Het bedrijf merkt dat de verkoop van huurhuizen in het middeldure segment is verschoven van institutionele beleggers zoals pensioenfondsen naar woningcorporaties. Die laatste groep heeft volgens Heijmans steeds meer middelen om meer huizen te kopen en woningen te verduurzamen.

Makelaarsvereniging NVM zei eerder ook dat beleggers minder interesse hebben om middenhuurwoningen te verhuren. Overheidsmaatregelen om de huren van deze huizen beperkt te laten stijgen, hebben het voor beleggers minder aantrekkelijk gemaakt om vastgoed te bezitten. Zij verkopen hun huizen ook vaker als de huurders zijn vertrokken.

Orderdaling

Bij Heijmans daalden de orders voor nieuwbouwwoningen vorig jaar echter. Het ging om een bedrag van 872 miljoen euro, tegen 989 miljoen euro in 2023. Maar de orders voor bedrijfspanden groeiden wel en daarom bleef de orderportefeuille over heel 2024 volgens het bedrijf stabiel. De daling bij nieuwbouw wijt Heijmans aan vertraging bij vergunningverlening en door bezwaarprocedures.

Door de "goedgevulde" orderboeken verwacht het bedrijf dit jaar een verdere groei van het aantal woningverkopen en van projecten voor bedrijfspanden en infrastructuur. Heijmans voorspelt dat de omzet in 2025 doorgroeit naar 2,8 miljard euro.

Verder merkt Heijmans dat er vanwege stikstof minder vraag is voor het aanleggen van nieuwe infrastructuur. Recent zijn twee stikstofuitspraken geweest die bouwen moeilijker maken. Het is nog lastig te voorspellen wat de invloed daarvan op lange termijn is, stelt het bedrijf.

Meer uit Financieel

Minister Bessent en Chinese vicepremier He praten in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.

2 uur geleden
Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

19 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

21 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

22 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 dag geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

1 dag geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

1 dag geleden