Heijmans verkoopt meer huizen tegen een hogere prijs
ROSMALEN (ANP) - Bouwer Heijmans heeft in de eerste negen maanden van dit jaar meer huizen verkocht tegen een hogere prijs. Volgens de bouwonderneming moest die hogere prijs worden gerekend om de stijgende kosten van onder meer materialen te ondervangen. De divisie Vastgoed verkocht tot en met het derde kwartaal 1721 woningen, tegen 1581 woningen een jaar eerder, zo werd in een kwartaalupdate gemeld.
Heijmans klaagt verder opnieuw over de slepende procedures die de woningproductie dwarszitten. Zo wordt er voortdurend bezwaar gemaakt op vergunningen en zijn procedures wat betreft ruimtelijke ordening lang. Verder zegt Heijmans alert te zijn op een verdere stijging van de prijzen van materialen en krapte op de arbeidsmarkt, zonder daarover in details te treden.
Topman Ton Hillen geeft in een toelichting aan vooral te spreken te zijn over de prestaties van de divisie Infra, mede doordat een aantal grote projecten succesvol opgeleverd werden. Zo is het onderhoud aan de A79 afgerond en kon in samenwerking met Rijkswaterstaat negen dagen aaneengesloten gewerkt worden aan de A12, omdat die snelweg werd afgesloten voor verkeer.
Risicomanagement
Bekend is dat Heijmans voorzichtiger is geworden met het aannemen van nieuwe klussen. Het verbeterde risicomanagement ziet Heijmans terug in de financiële prestaties, aldus Hillen. Evengoed is Heijmans nog in een procedure verwikkeld met netbeheerder TenneT in een zaak rond de bouw van hoogspanningsmasten. Voor die kwestie zette Heijmans eerder 34 miljoen euro opzij, maar de verwachting is dat dit niet voldoende is.
De kwestie draait om de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten, waarvoor Heijmans samenwerkte met het Duitse bedrijf Europoles. Heijmans zou zich volgens TenneT niet aan de contractuele verplichtingen hebben gehouden. De netbeheerder zegde daarop het contract op. De bouwer krijgt naar verwachting een claim aan de broek. Op dit moment is er volgens Heijmans niets nieuws te melden over de zaak.
Ondanks deze tegenvaller rekent Heijmans dit jaar op een stijging van het operationele resultaat met minstens 100 miljoen euro op een vergelijkbare omzet. Heijmans heeft nog voor 2 miljard euro aan werk liggen.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
12 uur geleden