Heijmans per 1 oktober ontslagen als burgemeester Weert
WEERT (ANP) - Jos Heijmans wordt per 1 oktober ontslagen als burgemeester van Weert. De koning heeft op 26 juni zijn ontslagaanvraag getekend. Dat zei waarnemend burgemeester Ina Leppink woensdagavond tijdens een vergadering van de gemeenteraad.
Heijmans diende zijn ontslag in na een motie van wantrouwen door de gemeenteraad. Die verwijt de D66-er dat hij zonder anderen daarin te kennen rijksgelden voor vluchtelingen deels naar eigen goeddunken had verdeeld. Er ging onder meer geld naar een stichting, waarvan hijzelf voorzitter was.
Ook gaf hij contant geld aan raadslid Conny Beenders van de lokale partij DUS Weert. Die betaalde daarmee de huur voor een Irakees vluchtelingengezin. Beenders kreeg woensdagavond een deel van de raad over zich heen. VVD, CDA en Weert Lokaal vonden haar handelwijze een raadslid onwaardig. Zij weigerde echter in te gaan op vragen van raadsleden. "Ik ben de zondebok", was het enige dat ze kwijt wilde.
Hoeveel geld ze precies van Heijmans kreeg voor het helpen van het Irakese gezin, weet ze zelf ook niet meer precies, bleek woensdagavond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
3 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
8 uur geleden