Heijmans per 1 oktober ontslagen als burgemeester Weert
WEERT (ANP) - Jos Heijmans wordt per 1 oktober ontslagen als burgemeester van Weert. De koning heeft op 26 juni zijn ontslagaanvraag getekend. Dat zei waarnemend burgemeester Ina Leppink woensdagavond tijdens een vergadering van de gemeenteraad.
Heijmans diende zijn ontslag in na een motie van wantrouwen door de gemeenteraad. Die verwijt de D66-er dat hij zonder anderen daarin te kennen rijksgelden voor vluchtelingen deels naar eigen goeddunken had verdeeld. Er ging onder meer geld naar een stichting, waarvan hijzelf voorzitter was.
Ook gaf hij contant geld aan raadslid Conny Beenders van de lokale partij DUS Weert. Die betaalde daarmee de huur voor een Irakees vluchtelingengezin. Beenders kreeg woensdagavond een deel van de raad over zich heen. VVD, CDA en Weert Lokaal vonden haar handelwijze een raadslid onwaardig. Zij weigerde echter in te gaan op vragen van raadsleden. "Ik ben de zondebok", was het enige dat ze kwijt wilde.
Hoeveel geld ze precies van Heijmans kreeg voor het helpen van het Irakese gezin, weet ze zelf ook niet meer precies, bleek woensdagavond.
Meer uit Binnenland
YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.
15 uur geledenLEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 dag geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
1 dag geleden