Heijmans heeft last van stikstofproblemen bij bouw infrastructuur
ROSMALEN (ANP) - Bouwer Heijmans heeft last van de stikstofproblematiek in Nederland. Volgens het bedrijf zorgt "de voortgang in het stikstofdossier" vooral voor problemen bij grote infrastructuurprojecten, waardoor de bedrijfswinst daaruit in de eerste helft van dit jaar met ruim de helft terugliep. Aan het bouwen van woningen hield Heijmans wel meer geld over dan een jaar geleden.
Heijmans spreekt van een "goedgevuld orderboek" waarbij de inkomsten uit onder meer woningbouw de rest van dit jaar blijven toenemen maar die uit infrastructuur verder dalen. De bouwer merkt wel op dat het bouwen van woningen alleen sneller kan gaan als verschillende dingen veranderen, "zoals stikstof en behoud van menskracht in de bouw". "De druk op de arbeidsmarkt neemt duidelijk toe, maar in die context weet Heijmans zich goed staande te houden en is het personeelsverloop beheersbaar", aldus het bedrijf over zijn eigen situatie.
Inkomsten uit infrastructuur daalden het eerste halfjaar met bijna 70 miljoen tot 309 miljoen euro, uit onder meer woningen namen die iets toe. De totale omzet kwam met 864 miljoen euro bijna 20 miljoen lager uit dan vorig jaar.
De nettowinst bedroeg 30 miljoen euro, 20 miljoen hoger dan een jaar eerder. Dat kwam vooral door het gedeeltelijk schrappen van een voorziening in de kwestie rond de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten. Heijmans kreeg eerder te horen dat het mogelijk toch geen schadevergoeding hoeft te betalen vanwege het door TenneT opgezegde contract.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
3 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
8 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
21 uur geleden