Heijmans gaat snelweg A1 verbreden tussen Apeldoorn en Twello
ROSMALEN (ANP) - Heijmans krijgt een grote nieuwe klus van Rijkswaterstaat. Het bouwconcern mag snelweg A1 tussen Apeldoorn en Twello gaan verbreden. Met het project is voor Heijmans circa 150 miljoen euro aan omzet gemoeid.
Het is de bedoeling dat de weg straks deels drie en deels vier rijstroken telt in beide richtingen. Ook zal Heijmans onder meer knooppunt Beekbergen en verschillende aansluitingen van de weg aanpakken. Aan de werkzaamheden, die voorlopig zijn gegund aan Heijmans, wordt nog dit jaar begonnen en de klus is als het goed is in 2025 klaar.
Het is niet voor het eerst dat Heijmans werkt aan het verbeteren van de A1. Eerder kreeg de onderneming uit Rosmalen al de verbreding van de weg tussen Twello en knooppunt Azelo aangewezen. Dat werk is vorig jaar opgeleverd. Volgens Heijmans zal straks hetzelfde team worden ingezet, zodat er bij de uitvoer van de klus geprofiteerd kan worden van eerder opgedane ervaring.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
12 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
3 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
6 uur geleden