Heijmans flink hoger op Damrak, PostNL lager na afwijzing steun
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans is vrijdag flink hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de resultaten van het bouwbedrijf die werden gepresenteerd. Topman Ton Hillen sprak van een sterk en succesvol jaar waarin zowel de omzet als het resultaat stegen. Het aandeel ging 13,9 procent hoger het weekend in.
PostNL sloot de handelsweek daarentegen lager af, met een min van 0,9 procent. Het postbedrijf heeft de overheid om een financiële vergoeding gevraagd om de verlieslatende postbezorging in stand te houden. Nederlanders sturen en ontvangen namelijk steeds minder brieven. In totaal gaat het om 68 miljoen euro. Het ministerie van Economische Zaken heeft het verzoek echter afgewezen.
De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 937,58 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen aan het Damrak, steeg 0,2 procent tot 859,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden tot 0,1 procent, de aandelenbeurs in Parijs steeg 0,4 procent.
Bovenin de AEX stond chiptoeleverancier Besi, die 2,3 procent steeg. Sterkste dalers in de hoofdgraadmeter waren verzekeraar NN Group en informatieleverancier RELX, met verliezen tot 1,8 procent. In de MidKap eindigden koffie- en theeconcern JDE Peet's (plus 2,8 procent) en investeringsplatform Allfunds (plus 2 procent) bovenaan. Hekkensluiters bij de middelgrote fondsen waren advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenmaker Alfen met minnen tot 1,8 procent.
Tussen de sterkste stijgers in de AEX stond Prosus (plus 2 procent). De koers van de techinvesteerder laat al enige tijd een stijgende lijn zien door een heropleving van de Chinese techsector. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, bekend van AliExpress, klom vrijdag bijvoorbeeld 14 procent op de beurs in Hongkong na sterke resultaten van het bedrijf. Tencent ging mee omhoog en steeg 6 procent. Prosus is een grote investeerder in dit Chinese internet- en gamebedrijf.
Novo Nordisk steeg 5,8 procent in Kopenhagen. De Deense farmaceut is uitgegroeid tot een van de waardevolste Europese bedrijven dankzij de populaire afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy. Amerikaanse toezichthouders meldden vrijdag dat het bedrijf weer aan de vraag naar de medicijnen in de Verenigde Staten kan voldoen, nadat deze een tijd beperkt voorradig zijn geweest.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Alle grote AI-bedrijven zouden de volledige milieu-impact van hun systemen moeten meten en openbaar moeten maken. Daartoe roept Antonio Guterres, secretaris-generaal van de Verenigde Naties, op. Hij zegt dat het tijd is om de impact van AI op het klimaat in kaart te brengen.
17 minuten geledenUTRECHT (ANP) - The Vegetarian Butcher Collective, het bedrijf achter Vivera en De Vegetarische Slager, heeft Rutger Rozendaal benoemd als nieuwe topman. Hij volgt William van Weede op.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) komt niet af van de status van beheerder van de gasopslagen Norg en Grijpskerk, oordeelt de rechter. Daarmee blijft het energiebedrijf ook gebonden aan regelgeving voor gasopslagen. Die schrijft onder andere voor dat beheerders pas mogen stoppen met gasopslagen als dat volgens de toezichthouder geen probleem voor de leveringszekerheid oplevert.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse bedrijven hebben maatregelen genomen om bezorgers te ontzien tijdens de warme dagen. Onder meer bezorgers van boodschappen en pakketjes mogen extra pauzes houden en krijgen extra water mee, komt naar voren uit een rondvraag van het ANP.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten voeren er nog niet zoveel schepen op een dag door de Straat van Hormuz als maandag. Dat blijkt uit gegevens van onderzoeksbureau Kpler. Het verkeer door de zeestraat is de afgelopen dagen toegenomen na het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV dreigt met meer en langere acties na de zomer tegen de plannen van het kabinet om te bezuinigen op de sociale zekerheid, in navolging van de landelijke staking in het openbaar vervoer woensdagochtend. Volgens de bond is dit een eerste waarschuwing aan het kabinet.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Iets meer dan een vijfde (21 procent) van de Duitsers heeft niet genoeg geld om een weekje buitenshuis op zomervakantie te gaan. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Dat komt volgens het bureau neer op een totaal van 17,3 miljoen mensen. Vooral eenoudergezinnen worden geraakt. Daarvan zegt 39 procent een week vakantie niet te kunnen betalen.
2 uur geleden