Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijmans flink hoger op Damrak, PostNL lager na afwijzing steun

Heijmans flink hoger op Damrak, PostNL lager na afwijzing steun

AMSTERDAM (ANP) - Heijmans is vrijdag flink hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de resultaten van het bouwbedrijf die werden gepresenteerd. Topman Ton Hillen sprak van een sterk en succesvol jaar waarin zowel de omzet als het resultaat stegen. Het aandeel ging 13,9 procent hoger het weekend in.

PostNL sloot de handelsweek daarentegen lager af, met een min van 0,9 procent. Het postbedrijf heeft de overheid om een financiële vergoeding gevraagd om de verlieslatende postbezorging in stand te houden. Nederlanders sturen en ontvangen namelijk steeds minder brieven. In totaal gaat het om 68 miljoen euro. Het ministerie van Economische Zaken heeft het verzoek echter afgewezen.

De AEX-index sloot 0,1 procent lager op 937,58 punten. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen aan het Damrak, steeg 0,2 procent tot 859,41 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen daalden tot 0,1 procent, de aandelenbeurs in Parijs steeg 0,4 procent.

Bovenin de AEX stond chiptoeleverancier Besi, die 2,3 procent steeg. Sterkste dalers in de hoofdgraadmeter waren verzekeraar NN Group en informatieleverancier RELX, met verliezen tot 1,8 procent. In de MidKap eindigden koffie- en theeconcern JDE Peet's (plus 2,8 procent) en investeringsplatform Allfunds (plus 2 procent) bovenaan. Hekkensluiters bij de middelgrote fondsen waren advies- en ingenieursbureau Arcadis en laadpalenmaker Alfen met minnen tot 1,8 procent.

Tussen de sterkste stijgers in de AEX stond Prosus (plus 2 procent). De koers van de techinvesteerder laat al enige tijd een stijgende lijn zien door een heropleving van de Chinese techsector. Het Chinese tech- en webwinkelconcern Alibaba, bekend van AliExpress, klom vrijdag bijvoorbeeld 14 procent op de beurs in Hongkong na sterke resultaten van het bedrijf. Tencent ging mee omhoog en steeg 6 procent. Prosus is een grote investeerder in dit Chinese internet- en gamebedrijf.

Novo Nordisk steeg 5,8 procent in Kopenhagen. De Deense farmaceut is uitgegroeid tot een van de waardevolste Europese bedrijven dankzij de populaire afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy. Amerikaanse toezichthouders meldden vrijdag dat het bedrijf weer aan de vraag naar de medicijnen in de Verenigde Staten kan voldoen, nadat deze een tijd beperkt voorradig zijn geweest.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

13 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

17 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

20 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

20 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

21 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

1 dag geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

1 dag geleden