Heijmans een van de blikvangers op beurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Heijmans is maandag naar verwachting een van de blikvangers op de beurs in Amsterdam. Het bouwbedrijf kende een meevaller in de slepende kwestie rond het door TenneT eerder opgezegde contract voor de bouw van nieuwe Wintrack II-hoogspanningsmasten. Daardoor valt mogelijk een groot deel van de eerdere voorziening van 34 miljoen euro vrij die de bouwer eerder opzijlegde voor de kwestie. Verder blijft de oorlog in Oekraïne het sentiment bepalen. De aandacht op de beurs gaat deze week vooral uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
Uit een tussenvonnis in de arbitragezaak bleek in mei vorig jaar dat TenneT rechtmatig handelde toen het contract met het consortium van Heijmans en het Duitse bedrijf Europoles werd verscheurd. Uit een nieuw oordeel van de Raad van Arbitrage in Bouwgeschillen komt naar voren dat Heijmans echter geen termijnbedragen aan TenneT hoeft terug te betalen. Daarnaast moet TenneT een deel van het niet betaalde werk alsnog vergoeden. De kwestie wordt nog in hoger beroep behandeld.
Beleggers kijken verder naar nieuwe cijfers over de producenten- en consumentenprijzen in China. Vooral de prijzen die Chinese fabrieken vragen voor hun producten zijn in maart harder opgelopen dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden. Dit werd vooral veroorzaakt door de hogere energieprijzen. Voorbeurs ging de prijs van olie wel omlaag. Tegenover de impact van de oorlog in Oekraïne zorgt het rondwarende coronavirus in China, waar veel steden op slot zitten, voor een mogelijk mindere vraag naar olie. China is de grootste importeur van olie wereldwijd.
Hunter Douglas
In Amsterdam is er verder ook aandacht voor Hunter Douglas dat bekendmaakte een uitkoopprocedure te starten vanwege de geplande overname van het bedrijf door investeerder 3G Capital. Het Rotterdamse bedrijf, dat vooral bekend is van de raamdecoratie van Luxaflex, kondigde eind vorig jaar aan dat het wordt overgenomen.
Verder maakte chemiebedrijf Avantium bekend dat het een samenwerkingsovereenkomst heeft gesloten met het Zwitserse Sukano. Groothandelsbedrijf B&S Group zei op zijn beurt een meerderheidsbelang te hebben genomen in een Frans beauty-bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kalkoenen voor het kerstdiner zijn dit jaar schaars door de uitbraken van vogelgriep. Dat komt vooral omdat veel Duitse kalkoenhouderijen, waar de meeste van onze kalkoenen vandaan komen, zijn geruimd.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft forse boetes uitgedeeld aan betrokkenen bij een grote fraudezaak. Er is voor 3,4 miljoen euro aan boetes opgelegd aan vier personen en drie bedrijven. Daarnaast wordt ruim 82 miljoen euro aan crimineel verkregen vermogen afgepakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie wil de activiteiten van Uber Eats in de regio Amsterdam tijdelijk stilleggen, omdat er maaltijdbezorgers zonder geldige vergunning aan het werk zijn. Dat bevestigt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) na berichtgeving van NRC. De Raad van State moet nog bepalen of de inspectie dit bevel mag opleggen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hoorden woensdag tot de meest in het oog springende verliezers op de beurs in Amsterdam na nieuwe Amerikaanse dreigementen van importheffingen op Chinese chips. De VS dreigen in de loop van 2027 zo'n heffing aan China op te leggen, meldde het Amerikaanse handelsagentschap USTR dinsdag na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie. China hekelde die dreigementen woensdag en verklaarde maatregelen te zullen nemen als de VS doorgaat met zijn acties.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olieconcern BP heeft een koper gevonden voor zijn motoroliemerk Castrol. De Amerikaanse investeerder Stonepeak Partners neemt een meerderheidsbelang van 65 procent in het smeermiddelenbedrijf over voor 6 miljard dollar, maakte BP bekend.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft woensdag laten weten dat het tegen het "willekeurig gebruik van tarieven" en de "onredelijke onderdrukking" van Chinese industrieën door de Verenigde Staten is. Met die opmerking reageerden de autoriteiten in Beijing op vragen van journalisten over Amerikaanse plannen om tarieven op Chinese chipimporten in te voeren.
4 uur geleden