Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heijmans begint met uitbreiding terminal Eindhoven Airport

Heijmans begint met uitbreiding terminal Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans is gestart met het uitbreidingsproject van de terminal van Eindhoven Airport. De bouw werd maandag officieel afgetrapt door de symbolische overhandiging van de sleutel van het bouwterrein door topman Roel Hellemons van de luchthaven aan Ton Hillen, de baas van Heijmans.

Het bouwproject start met de bouw van de bagagekelder. Over ongeveer een jaar wordt gestart met de bouw van de entreehal. Het hoogste punt van de terminal wordt naar verwachting bereikt in het vierde kwartaal van 2025. De oplevering van de totale uitbreiding staat gepland voor juli 2027.

Passagiers, medewerkers en de omgeving zullen volgens de luchthaven zo weinig mogelijk hinder ondervinden van de bouwwerkzaamheden. Wel zijn er vanaf februari 2027 gedurende ruim vijf maanden geen vliegverkeer en passagiers op de luchthaven omdat dan grootschalige werkzaamheden aan de start-en-landingsbaan plaatsvinden.

Eindhoven Airport breidt de terminal uit, omdat de huidige terminal te klein is voor het huidige aantal passagiers. De terminal is destijds gebouwd voor maximaal 5 miljoen passagiers. In 2023 maakten ongeveer 6,8 miljoen passagiers gebruik van de luchthaven. Voor dit jaar verwacht de luchthaven een vergelijkbaar aantal passagiers.

Meer uit Financieel

Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

15 uur geleden
Reuters: EU onderzoekt hulp voor bedrijven bij energiekosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.

17 uur geleden
ANVR waarschuwt voor extreem dure tickets door schaarse vluchten

DEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.

17 uur geleden
TUI zoekt naar vluchten voor honderden gestrande reizigers

DEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.

20 uur geleden
Vliegverkeer Dubai gedeeltelijk hervat na tijdelijke stillegging

DUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.

21 uur geleden
Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

22 uur geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

23 uur geleden