Heffingen VS kunnen grote gevolgen hebben voor Duitse economie
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting aankondigt op Europese producten kunnen enorme gevolgen hebben voor de Duitse economie. Dit voorziet het Duitse economische onderzoeksinstituut Ifo.
Trump kondigt naar verwachting later woensdag zogenoemde wederkerige heffingen aan. Als Trump deze heffingen op producten uit landen die zelf ook tarieven hebben op Amerikaanse goederen invoert, zou dat ongeveer de helft van de Duitse export naar de Verenigde Staten raken. De Duitse export daalt dan met 2,4 procent, heeft het Ifo berekend.
Het is nog niet bekend hoe de heffingen van Trump er precies uitzien en of er uitzonderingen komen. Volgens het onderzoek kan de grootste economie van Europa juist profiteren als er een overeenkomst tussen de EU en de VS komt over lagere heffingen.
Naar verwachting komt Trump deze week ook met een heffing van 25 procent op auto's. Die zou dan vanaf donderdag moeten gelden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in november met gemiddeld 6,1 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In oktober ging het nog om een prijstoename van gemiddeld 6,6 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
2 uur geledenTRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
17 uur geleden