Heffernan nieuwe bondscoach eventingruiters
ERMELO (ANP) - Andrew Heffernan is benoemd tot bondscoach van de Nederlandse ruiters in de eventing, de voormalige military. De in Engeland wonende trainer volgt Bettina Hoy op. De Duitse stopt na het missen van de kwalificatie voor de Olympische Spelen van Tokio bij TeamNL.
Heffernan kwam zelf vaak uit voor Oranje. Hij maakte onder meer deel uit van de formatie die op het WK van 2014 brons won, voor Nederland een niet eerder geleverde prestatie. Heffernan kwam ook uit op de Olympische Spelen van Londen in 2012. De overeenkomst met Heffernan geldt vooralsnog voor 2020, daarna volgt een evaluatie.
"Ik was verrast toen ik werd benaderd voor deze functie, maar heb er heel veel zin in", zei Heffernan. "Het begeleiden van ruiters is iets wat ik heel graag doe en ik kijk uit naar deze kans. Mijn eigen paarden zal ik zeker blijven rijden, maar uiteraard niet op de observatiewedstrijden, landenwedstrijden en andere belangrijke momenten."
Teamplayer
Technisch directeur van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie Maarten van der Heijden zegt: "Ik ben blij dat we Andrew bereid hebben gevonden deze functie het komende jaar in te vullen. Hij is een goede trainer en ruiter, maar ook een enorme teamplayer. Mede door zijn enorme ervaring weet hij ruiters met vertrouwen en goede adviezen de cross in te sturen. Dat heeft hij ook als lid van het Nederlands team al vele malen laten blijken."
Nederland heeft voor Tokio twee individuele startbewijzen in de eventing. Bij het springen en de dressuur komt TeamNL met een volledige equipe.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
2 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
7 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
8 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
12 uur geleden