Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerser van Koeweit gestorven

Heerser van Koeweit gestorven

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De heerser van Koeweit is gestorven. Emir sjeik Sabah stierf op 91-jarige leeftijd, meldde de staatstelevisie. Hij lag sinds juli in een ziekenhuis in de Verenigde Staten nadat hij in Koeweit was geopereerd. Waaraan hij leed, is niet bekendgemaakt. De sjeik leidde het rijke oliestaatje aan de Perzische Golf sinds 2006.

Kort voor de aankondiging van zijn dood was de normale tv-programmering al onderbroken en werden er verzen uit het heilige boek van de moslims, de Koran, uitgezonden.

Sabah was ruim veertig jaar minister van Buitenlandse Zaken en gold als een doorgewinterde diplomaat. Hij probeerde de plooien glad te strijken tussen strijdende Golfstaten en herstelde banden met voormalig vijand Irak na de val van president Saddam Hoessein, die in augustus 1990 Koeweit was binnengevallen.

Opvolger

Zoals de grondwet bepaalt, is kroonprins sjeik Nawaf de nieuwe emir geworden. De halfbroer van Sabah was minister van Binnenlandse Zaken en plaatsvervangend hoofd van de nationale garde. Hij nam sinds juli al waar voor Sabah.

Sabah onderhield sterke banden met de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. Wat zijn binnenlandse politiek betreft, ontsloeg hij af en toe het parlement als dat te kritisch was over het regeringsbeleid.

Meer uit Buitenland

Qatar roept inwoners op niet naar buiten te gaan om dreiging

DOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.

57 minuten geleden
Noord-Korea 'respecteert' keuze Iran voor nieuwe hoogste leider

PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.

1 uur geleden
Staatsmedia Libanon: Israëlische aanval treft flatgebouw Beiroet

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen hebben woensdag een flatgebouw in het centrum van Beiroet getroffen, aldus de Libanese staatsmedia. Het is nog onduidelijk of er slachtoffers zijn gevallen. Het Israëlische leger heeft nog niet gereageerd op de aanval.

1 uur geleden
Zelensky: belangrijke Russische fabriek getroffen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense troepen hebben dinsdag een belangrijke fabriek die raketonderdelen produceert getroffen in de Russische grensregio Bryansk, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

6 uur geleden
Iran maakt melding van meer dan 1300 omgekomen burgers

NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.

8 uur geleden
EU dreigt met sancties als Biënnale van Venetië Rusland toelaat

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.

9 uur geleden
Trump waarschuwt Iran tegen mijnen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.

10 uur geleden