Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerser van Koeweit gestorven

Heerser van Koeweit gestorven

KOEWEIT-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De heerser van Koeweit is gestorven. Emir sjeik Sabah stierf op 91-jarige leeftijd, meldde de staatstelevisie. Hij lag sinds juli in een ziekenhuis in de Verenigde Staten nadat hij in Koeweit was geopereerd. Waaraan hij leed, is niet bekendgemaakt. De sjeik leidde het rijke oliestaatje aan de Perzische Golf sinds 2006.

Kort voor de aankondiging van zijn dood was de normale tv-programmering al onderbroken en werden er verzen uit het heilige boek van de moslims, de Koran, uitgezonden.

Sabah was ruim veertig jaar minister van Buitenlandse Zaken en gold als een doorgewinterde diplomaat. Hij probeerde de plooien glad te strijken tussen strijdende Golfstaten en herstelde banden met voormalig vijand Irak na de val van president Saddam Hoessein, die in augustus 1990 Koeweit was binnengevallen.

Opvolger

Zoals de grondwet bepaalt, is kroonprins sjeik Nawaf de nieuwe emir geworden. De halfbroer van Sabah was minister van Binnenlandse Zaken en plaatsvervangend hoofd van de nationale garde. Hij nam sinds juli al waar voor Sabah.

Sabah onderhield sterke banden met de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. Wat zijn binnenlandse politiek betreft, ontsloeg hij af en toe het parlement als dat te kritisch was over het regeringsbeleid.

Meer uit Buitenland

Doden na explosie in restaurant in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP) - Bij een explosie in een restaurant in Moskou zijn zeker drie mensen omgekomen. Dat melden Russische persbureaus op gezag van de politie. Ook raakten zeker 21 mensen gewond. De explosie vond plaats bij het restaurant Balzi Rossi, aan de rand van het centrum van de Russische hoofdstad.

56 minuten geleden
Franse premier: natuurbranden goeddeels onder controle

PARIJS (ANP) - De natuurbranden die Frankrijk al dagen teisteren, zijn "over het algemeen" onder controle. Dat zegt premier Sébastien Lecornu in een interview met de Franse krant La Tribune Dimanche. Volgens Lecornu heeft een combinatie van hard werk door hulpdiensten, veranderende weersomstandigheden en het continu monitoren van de brand geleid tot de huidige situatie.

1 uur geleden
Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

3 uur geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

4 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

5 uur geleden
Nepalese bergbeklimmer Purja omgekomen in lawine

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Nepalese bergbeklimmer en berggids Nirmal Purja is omgekomen bij een lawine in het noorden van Pakistan. Hij gold als vermist nadat hij en een groep bergbeklimmers die hij begeleidde donderdag door een lawine waren weggevaagd. Zijn onderneming Elite Expeditions heeft zaterdag bevestigd dat hij samen met anderen de lawine niet heeft overleefd.

9 uur geleden
Europese regeringsleiders willen spoedoverleg over situatie Ceuta

BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van 22 EU-lidstaten vragen in een open brief om spoedoverleg naar aanleiding van de situatie in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko. Daar wisten de afgelopen dagen tienduizenden Marokkanen zwemmend de oversteek te maken, waarna de meesten van hen alweer terugkeerden.

9 uur geleden