Heerma opnieuw fractievoorzitter van het CDA
DEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wordt opnieuw de fractievoorzitter van het CDA in de Tweede Kamer. Dat bevestigt een woordvoerder van de partij na een bericht van EenVandaag. Partijleider Wopke Hoekstra wordt de minister van Buitenlandse Zaken. De officiële overdracht van de taken en de voorzittershamer volgt volgende week, nadat Hoekstra opnieuw is beëdigd als minister.
Heerma werd na het vertrek van partijleider Sybrand Buma uit de Tweede Kamer in 2019 tot fractievoorzitter gekozen, en daarmee het tijdelijke gezicht van de partij. Hij voerde in 2017 samen met Buma de onderhandelingen voor het kabinet-Rutte III. Ook in 2021 was hij secondant, dit keer van Hoekstra, bij de formatiebesprekingen.
Heerma is in het reces verkozen tot fractievoorzitter. Hij is de zoon van oud-CDA-leider Enneüs Heerma.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".
58 minuten geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.
1 uur geledenRITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
19 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
21 uur geleden