Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerma, Asscher en Weekers getuigen over fraudeaanpak

Heerma, Asscher en Weekers getuigen over fraudeaanpak

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-fractievoorzitter Pieter Heerma, oud-minister Lodewijk Asscher (tevens voormalig PvdA-leider) en voormalig staatssecretaris Frans Weekers worden volgende week gehoord door de parlementaire enquêtecommissie over hun rol in het fraudebeleid van de afgelopen jaren. Heerma wordt gehoord over de tijd dat hij zich namens het CDA met sociale zaken bezighield, Asscher over zijn tijd als minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Weekers, die net als Asscher al eens eerder in de enquêtezaal moest verschijnen, was in de tijd van de Bulgarenfraude als staatssecretaris verantwoordelijk voor toeslagen.

Verder valt het verhoor van Pierre Niessen op. Hij werkte bij de afdeling Toeslagen (indertijd nog onderdeel van de Belastingdienst), en maakte vergeefs melding van misstanden bij de fiscus. De staatssecretaris die in het vorige kabinet verantwoordelijk was voor toeslagen, heeft haar excuses gemaakt aan de klokkenluider voor de slechte omgang met zijn meldingen.

In eerdere verhoorweken ging het al over de fraudewet, waarover Heerma zal worden gehoord. Ook de fraudebestrijding bij de Belastingdienst en Toeslagen is een centraal thema in de vierde verhoorweek. De ontspoorde fraudejacht die onder meer in reactie op de 'Bulgarenfraude' (fraude met toeslagen door een groep Bulgaarse arbeidsmigranten) leidde tot het toeslagenschandaal, waarin duizenden mensen onterecht als toeslagenfraudeur zijn bestempeld en behandeld.

Ook topambtenaar Gerard Blankestijn wordt verhoord. Hij getuigde ook al tegenover de ondervragingscommissie die in 2020 specifiek onderzoek deed naar het toeslagenschandaal. Tussen 2011 en 2018, in de jaren dat de bestrijding van fraude met toeslagen de meeste schade aanrichtte, was Blankestijn directeur van de afdeling Toeslagen. Naast andere (top-)ambtenaren, getuigt volgende week opnieuw een gedupeerde. Slachtoffers van het schandaal vertelden de enquêtecommissie de afgelopen weken al hoeveel schade de nietsontziende fraudeaanpak heeft aangebracht aan hun leven, en hoe ze hun vertrouwen in de overheid verloren. Ook een eigenaar van een gastouderbureau komt aan het woord.

Meer uit Binnenland

Verdachten van illegale medicijnenhandel blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten van illegale medicijnenhandel via de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle besloten tijdens een eerste openbare zitting in de zaken van Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Volgens het Openbaar Ministerie houden mogelijk 49 sterfgevallen verband met medicijnen die werden verkocht via deze site.

8 minuten geleden
OM: 49 sterfgevallen hebben mogelijk link met Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie vermoedt dat mogelijk 49 mensen zijn overleden nadat ze medicijnen hadden gebruikt die besteld waren bij de website Funcaps. Dat bleek maandag tijdens een eerste zitting tegen twee verdachten, die de website zouden hebben gerund.

55 minuten geleden
Armeense Mikael en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven

AMSTERDAM (ANP) - De Armeense Mikael (13) en zijn moeder mogen toch in Nederland blijven. Dat melden de advocaten van het tweetal. Zij zeggen blij te zijn dat hiermee een einde is gekomen aan een lange periode van onzekerheid. "Mikael en zijn moeder zijn dolblij en opgelucht dat zij eindelijk verder kunnen met hun leven, en dankbaar voor de steun die zoveel mensen aan hen hebben gegeven", aldus de advocaten.

1 uur geleden
OM: mogelijk 27 sterfgevallen door illegale medicijnenwebsite

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie denkt dat mogelijk 27 mensen zijn overleden door medicijnen die verkocht zijn via de website funcaps.nl. Dat maakte de officier van justitie maandag bekend tijdens een eerste openbare zitting tegen twee verdachten, Jord van W. (31) uit Ulestraten en Stefan P. (30) uit Valkenburg, in de rechtbank in Zwolle.

1 uur geleden
Tot nu toe 1371 meldingen van aardbevingsschade na beving Zeerijp

GRONINGEN (ANP) - Het aantal meldingen van schade na de aardbeving in en rond Zeerijp van afgelopen vrijdag is opgelopen tot 1371, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). De beving in de Groningse plaats was een van de zwaarste ooit gemeten in het gaswinningsgebied.

1 uur geleden
Verdachte explosie Tarwekamp valt uit naar rechtbank

DEN HAAG (ANP) - De 33-jarige Adil A., een van de vier verdachten in de strafzaak over de verwoestende explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, is maandag met grove taal uitgevallen tegen de rechtbank tijdens de vierde inleidende zitting. De rechtbank wees een verzoek tot schorsing of opheffing van zijn voorarrest af. "Bullshit", reageerde A. tijdens het uitspreken van deze beslissing. Toen de voorzitter hem maande zijn mond te houden, zei hij onder meer: "Hou zelf je mond." De parketpolitie voerde A. vervolgens af naar het cellenblok van het Haagse gerechtsgebouw, op last van de voorzitter.

2 uur geleden
Gevangenis laat per abuis gedetineerde twee maanden te vroeg vrij

SCHIPHOL (ANP) - Het Justitieel Complex op Schiphol heeft onlangs bij vergissing een gedetineerde twee maanden te vroeg vrijgelaten. Dat staat op de maandelijkse incidentenlijst die de Dienst Justitiële Inrichtingen maandag publiceerde.

2 uur geleden