Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerma, Asscher en Weekers getuigen over fraudeaanpak

Heerma, Asscher en Weekers getuigen over fraudeaanpak

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-fractievoorzitter Pieter Heerma, oud-minister Lodewijk Asscher (tevens voormalig PvdA-leider) en voormalig staatssecretaris Frans Weekers worden volgende week gehoord door de parlementaire enquêtecommissie over hun rol in het fraudebeleid van de afgelopen jaren. Heerma wordt gehoord over de tijd dat hij zich namens het CDA met sociale zaken bezighield, Asscher over zijn tijd als minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Weekers, die net als Asscher al eens eerder in de enquêtezaal moest verschijnen, was in de tijd van de Bulgarenfraude als staatssecretaris verantwoordelijk voor toeslagen.

Verder valt het verhoor van Pierre Niessen op. Hij werkte bij de afdeling Toeslagen (indertijd nog onderdeel van de Belastingdienst), en maakte vergeefs melding van misstanden bij de fiscus. De staatssecretaris die in het vorige kabinet verantwoordelijk was voor toeslagen, heeft haar excuses gemaakt aan de klokkenluider voor de slechte omgang met zijn meldingen.

In eerdere verhoorweken ging het al over de fraudewet, waarover Heerma zal worden gehoord. Ook de fraudebestrijding bij de Belastingdienst en Toeslagen is een centraal thema in de vierde verhoorweek. De ontspoorde fraudejacht die onder meer in reactie op de 'Bulgarenfraude' (fraude met toeslagen door een groep Bulgaarse arbeidsmigranten) leidde tot het toeslagenschandaal, waarin duizenden mensen onterecht als toeslagenfraudeur zijn bestempeld en behandeld.

Ook topambtenaar Gerard Blankestijn wordt verhoord. Hij getuigde ook al tegenover de ondervragingscommissie die in 2020 specifiek onderzoek deed naar het toeslagenschandaal. Tussen 2011 en 2018, in de jaren dat de bestrijding van fraude met toeslagen de meeste schade aanrichtte, was Blankestijn directeur van de afdeling Toeslagen. Naast andere (top-)ambtenaren, getuigt volgende week opnieuw een gedupeerde. Slachtoffers van het schandaal vertelden de enquêtecommissie de afgelopen weken al hoeveel schade de nietsontziende fraudeaanpak heeft aangebracht aan hun leven, en hoe ze hun vertrouwen in de overheid verloren. Ook een eigenaar van een gastouderbureau komt aan het woord.

Meer uit Binnenland

Taskforce: meer inzet nodig tegen antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.

11 minuten geleden
Aanklacht tegen verdachte moord op Lisa uitgebreid

AMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.

15 minuten geleden
Dwangsom voor te vol Ter Apel opgelopen naar 3 miljoen euro

TER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.

52 minuten geleden
Advocaten willen Corné H. via kort geding in tbs-kliniek krijgen

VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.

1 uur geleden
RVD: Máxima is weer beter, hervat werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.

2 uur geleden
Tot in de middag code geel in het noordoosten wegens gladheid

DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.

4 uur geleden
Nederlandse Roselilah wint Grammy met nummer van Kendrick Lamar

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.

4 uur geleden