Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles
HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong moet vrijdagavond de thuiswedstrijd van sc Heerenveen in de Eredivisie tegen Heracles Almelo aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige middenvelder kampt met een liesblessure. Amin Sarr, Tibor Halilovic en Lucas Woudenberg keren wel terug in de selectie van interim-trainer Ole Tobiasen.
Heerenveen kwam in de laatste twee wedstrijden, uit tegen Willem II en RKC Waalwijk, niet verder dan 0-0. De Friese club hoopt vrijdag een einde te maken aan de slechte serie in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen verloor de laatste vier thuiswedstrijden in de competitie. De laatste zege voor eigen publiek dateert van 21 november tegen Willem II (2-1). Zowel Heerenveen als Heracles heeft na 26 wedstrijden 27 punten. Ze staan daarmee in het onderste deel van de middenmoot.
"We willen initiatief nemen en het publiek meekrijgen", zegt Tobiasen. "In deze fase hoeft het geen tiki-taka-voetbal te zijn, maar het draait nu om effectiviteit: de nul houden en zelf scoren. We willen heel graag 3 punten pakken en wegblijven van die onderste plekken."
Voor de aftrap wordt een minuut stilte gehouden, als eerbetoon aan de overleden Gaston Sporre. Hij werkte in 2013 op interimbasis als algemeen directeur bij Heerenveen.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.
8 uur geleden