Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong moet vrijdagavond de thuiswedstrijd van sc Heerenveen in de Eredivisie tegen Heracles Almelo aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige middenvelder kampt met een liesblessure. Amin Sarr, Tibor Halilovic en Lucas Woudenberg keren wel terug in de selectie van interim-trainer Ole Tobiasen.

Heerenveen kwam in de laatste twee wedstrijden, uit tegen Willem II en RKC Waalwijk, niet verder dan 0-0. De Friese club hoopt vrijdag een einde te maken aan de slechte serie in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen verloor de laatste vier thuiswedstrijden in de competitie. De laatste zege voor eigen publiek dateert van 21 november tegen Willem II (2-1). Zowel Heerenveen als Heracles heeft na 26 wedstrijden 27 punten. Ze staan daarmee in het onderste deel van de middenmoot.

"We willen initiatief nemen en het publiek meekrijgen", zegt Tobiasen. "In deze fase hoeft het geen tiki-taka-voetbal te zijn, maar het draait nu om effectiviteit: de nul houden en zelf scoren. We willen heel graag 3 punten pakken en wegblijven van die onderste plekken."

Voor de aftrap wordt een minuut stilte gehouden, als eerbetoon aan de overleden Gaston Sporre. Hij werkte in 2013 op interimbasis als algemeen directeur bij Heerenveen.

Meer uit Voetbal

FIFA: 400.000 online haatdragende reacties verwijderd rondom WK

ATLANTA (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico bijna 400.000 online haatdragende reacties verwijderd. Dat meldt de wereldvoetbalbond woensdagavond (Amerikaanse tijd).

1 uur geleden
Kane helpt Engeland met twee treffers aan WK-zege op Kroatië

ARLINGTON (ANP) - Engeland is het WK voetbal begonnen met een 4-2-overwinning op Kroatië. De Engelse spits Harry Kane scoorde twee keer in het enerverende duel in Dallas Stadium en bracht zijn totale WK-productie op tien doelpunten.

2 uur geleden
Portugal blijft in eerste WK-duel steken op 1-1 tegen Congo

HOUSTON (ANP) - Portugal heeft in zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen van de Democratische Republiek Congo. De ploeg van sterspeler Cristiano Ronaldo, die met zijn zesde WK-deelname het kersverse record van Lionel Messi evenaarde, kwam in het Houston Stadium niet verder dan 1-1.

6 uur geleden
Zuid-Afrikaan Zwane 3 duels geschorst na rood in openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse middenvelder Themba Zwane is door de FIFA voor drie wedstrijden geschorst vanwege een overtreding die hij maakte op het WK voetbal. In de openingswedstrijd tegen Mexico (2-0 voor de Mexicanen) maakte Zwane een slaande beweging richting verdediger Roberto Alvarado, waarvoor hij rood kreeg.

6 uur geleden
Gakpo wil kwalificatie met Oranje tegen Zweden al veiligstellen

KANSAS CITY (ANP) - Cody Gakpo wil kwalificatie voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap met Oranje zaterdag tegen Zweden al veiligstellen. "We zullen de wedstrijd ingaan om te winnen natuurlijk, ook al begrijpen we dat het belangrijk is om vooral niet te verliezen. Daar hebben we de kwaliteiten voor, denk ik", vertelde de linksbuiten na de training op een persconferentie in Kansas City.

6 uur geleden
Portugees Ronaldo evenaart record Messi met zesde WK-deelname

HOUSTON (ANP) - Cristiano Ronaldo begint woensdag om 19.00 uur (Nederlandse tijd) aan zijn zesde WK voetbal met Portugal. De 41-jarige sterspeler staat in de basis voor de eerste wedstrijd van zijn land tegen de Democratische Republiek Congo in het Houston Stadium. Hij evenaart met zijn zesde deelname aan het WK het record van de Argentijn Lionel Messi, die dit toernooi al in actie kwam tegen Algerije.

6 uur geleden
Messi was in tranen door 'lastige periode' op persoonlijk vlak

KANSAS CITY (ANP/RTR) - De tranen van Lionel Messi (38) na zijn openingstreffer voor Argentinië tegen Algerije waren het gevolg van de zorgen om zijn zieke vader Jorge. Dat meldt persbureau Reuters.

8 uur geleden