Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles
HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong moet vrijdagavond de thuiswedstrijd van sc Heerenveen in de Eredivisie tegen Heracles Almelo aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige middenvelder kampt met een liesblessure. Amin Sarr, Tibor Halilovic en Lucas Woudenberg keren wel terug in de selectie van interim-trainer Ole Tobiasen.
Heerenveen kwam in de laatste twee wedstrijden, uit tegen Willem II en RKC Waalwijk, niet verder dan 0-0. De Friese club hoopt vrijdag een einde te maken aan de slechte serie in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen verloor de laatste vier thuiswedstrijden in de competitie. De laatste zege voor eigen publiek dateert van 21 november tegen Willem II (2-1). Zowel Heerenveen als Heracles heeft na 26 wedstrijden 27 punten. Ze staan daarmee in het onderste deel van de middenmoot.
"We willen initiatief nemen en het publiek meekrijgen", zegt Tobiasen. "In deze fase hoeft het geen tiki-taka-voetbal te zijn, maar het draait nu om effectiviteit: de nul houden en zelf scoren. We willen heel graag 3 punten pakken en wegblijven van die onderste plekken."
Voor de aftrap wordt een minuut stilte gehouden, als eerbetoon aan de overleden Gaston Sporre. Hij werkte in 2013 op interimbasis als algemeen directeur bij Heerenveen.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
22 uur geleden