Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong moet vrijdagavond de thuiswedstrijd van sc Heerenveen in de Eredivisie tegen Heracles Almelo aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige middenvelder kampt met een liesblessure. Amin Sarr, Tibor Halilovic en Lucas Woudenberg keren wel terug in de selectie van interim-trainer Ole Tobiasen.

Heerenveen kwam in de laatste twee wedstrijden, uit tegen Willem II en RKC Waalwijk, niet verder dan 0-0. De Friese club hoopt vrijdag een einde te maken aan de slechte serie in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen verloor de laatste vier thuiswedstrijden in de competitie. De laatste zege voor eigen publiek dateert van 21 november tegen Willem II (2-1). Zowel Heerenveen als Heracles heeft na 26 wedstrijden 27 punten. Ze staan daarmee in het onderste deel van de middenmoot.

"We willen initiatief nemen en het publiek meekrijgen", zegt Tobiasen. "In deze fase hoeft het geen tiki-taka-voetbal te zijn, maar het draait nu om effectiviteit: de nul houden en zelf scoren. We willen heel graag 3 punten pakken en wegblijven van die onderste plekken."

Voor de aftrap wordt een minuut stilte gehouden, als eerbetoon aan de overleden Gaston Sporre. Hij werkte in 2013 op interimbasis als algemeen directeur bij Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Kimmich hoopt dat WK bijdraagt aan positiviteit in Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Joshua Kimmich hoopt dat het WK voetbal kan bijdragen aan een positievere stemming in Duitsland. Dat zei de aanvoerder van het Duitse nationale elftal in een interview in de zondagseditie van de Duitse krant Bild. Met Duitsland speelt Kimmich zondagavond om 19.00 uur op het WK tegen Curaçao.

3 uur geleden
Turkije wijt nederlaag tegen Australië op WK aan gemiste kansen

VANCOUVER (ANP/DPA) - Bondscoach Vincenzo Montella wijt de verrassende nederlaag van Turkije tegen Australië (0-2) in het eerste WK-duel aan de vele gemiste kansen. "We creëerden zoveel, maar we konden niet scoren. Dat is voetbal. En zij verdedigden heel goed; het was moeilijk om in het strafschopgebied te komen. Ze scoorden uit de counter, wat hun beste wapen is", reageerde de Italiaanse trainer.

5 uur geleden
'Gespannen' Brazilië niet ontevreden met gelijkspel tegen Marokko

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetballers hadden veel last van "spanning en zenuwen" tijdens de eerste WK-wedstrijd tegen Marokko (1-1). "Dit was een zware wedstrijd, vooral in het begin. We speelden niet goed, maar dit is de eerste wedstrijd en we kunnen niet verwachten dat het team vanaf het begin perfect speelt", zei bondscoach Carlo Ancelotti tijdens zijn persconferentie.

6 uur geleden
Turkije keert met nederlaag tegen Australië terug op WK

VANCOUVER (ANP) - Turkije is na 24 jaar met een nederlaag teruggekeerd op een WK voetbal. De ploeg van bondscoach Vincenzo Montella verloor van Australië (2-0) in Vancouver.

8 uur geleden
Schotland na kleine zege op Haïti aan kop in groep C op WK

BOSTON (ANP) - Schotland heeft op het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de leiding genomen in groep C. Het elftal van bondscoach Steve Clarke won in Boston met 1-0 van Haïti, dat na 1974 voor de tweede keer aan het toernooi meedoet.

10 uur geleden
Bacuna denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen

HOUSTON (ANP) - Leandro Bacuna (34) denkt dat Curaçao iedere tegenstander pijn kan doen. "We hebben heel veel vertrouwen", zei de aanvoerder van het nationale elftal, die het afgelopen seizoen afmaakte bij het Turkse Igdir FK. Bacuna speelt zondag met Curaçao de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Duitsland in Houston.

12 uur geleden
Advocaat wil met Curaçao ruimtes op veld benutten tegen Duitsers

HOUSTON (ANP) - Curaçao wil in de eerste groepswedstrijd op het WK proberen de ruimtes op het veld te benutten die de Duitsers zullen laten ontstaan. "De Duitsers zullen de dominante partij zijn, maar we moeten toch wat proberen. We willen het iedereen zo moeilijk mogelijk maken. We zijn een klein land, maar alles is mogelijk", zei bondscoach Dick Advocaat (78) tijdens een persconferentie in Houston in aanloop naar de ontmoeting van zondag.

12 uur geleden