Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

Heerenveen zonder Siem de Jong tegen Heracles

HEERENVEEN (ANP) - Siem de Jong moet vrijdagavond de thuiswedstrijd van sc Heerenveen in de Eredivisie tegen Heracles Almelo aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige middenvelder kampt met een liesblessure. Amin Sarr, Tibor Halilovic en Lucas Woudenberg keren wel terug in de selectie van interim-trainer Ole Tobiasen.

Heerenveen kwam in de laatste twee wedstrijden, uit tegen Willem II en RKC Waalwijk, niet verder dan 0-0. De Friese club hoopt vrijdag een einde te maken aan de slechte serie in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen verloor de laatste vier thuiswedstrijden in de competitie. De laatste zege voor eigen publiek dateert van 21 november tegen Willem II (2-1). Zowel Heerenveen als Heracles heeft na 26 wedstrijden 27 punten. Ze staan daarmee in het onderste deel van de middenmoot.

"We willen initiatief nemen en het publiek meekrijgen", zegt Tobiasen. "In deze fase hoeft het geen tiki-taka-voetbal te zijn, maar het draait nu om effectiviteit: de nul houden en zelf scoren. We willen heel graag 3 punten pakken en wegblijven van die onderste plekken."

Voor de aftrap wordt een minuut stilte gehouden, als eerbetoon aan de overleden Gaston Sporre. Hij werkte in 2013 op interimbasis als algemeen directeur bij Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

19 minuten geleden
Willem II pakt tegen PEC derde punt van dit Eredivisieseizoen

TILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.

12 uur geleden
Koploper Heracles wint ruim van Roda en loopt uit op nummer 2 VVV

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.

12 uur geleden
Frankrijk zonder Dembélé, met Mbappé naar Nations League

PARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.

14 uur geleden
Arsenal nog weken zonder geblesseerde aanvaller Saka

LONDEN (ANP) - Trainer Mikel Arteta van Arsenal rekent de komende weken nog niet op Bukayo Saka. De aanvaller heeft volgens hem nog enkele weken nodig om te herstellen van een dijbeenblessure, die hij vorige maand tijdens een duel met Bayern München in de Champions League opliep.

18 uur geleden
Feyenoord met Targhalline en Watanabe naar Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst verwacht dat Oussama Targhalline zondag met Feyenoord de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen kan spelen. "Hij was een beetje ziek, maar heeft wel individueel kunnen trainen", zei hij op een persconferentie in De Kuip. "Ik verwacht dat hij erbij kan zijn."

19 uur geleden
Eerste oproep Bouwman en Schaken voor Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger heeft Ajacied Aaron Bouwman en Feyenoorder Jerayno Schaken voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. Ze maken deel uit van de selectie die in een tweeluik tegen Denemarken deelname aan het EK van 2027 moet afdwingen.

19 uur geleden