Heerenveen wint van Volendam en bekert verder
HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen heeft de volgende ronde van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. De formatie van coach Kees van Wonderen won op eigen veld van Volendam. Het duel tussen beide clubs uit de Eredivisie eindigde in 2-0.
De Friezen kwamen kort na rust op voorsprong. Pelle van Amersfoort maakte het openingsdoelpunt. Sydney van Hooijdonk zorgde ongeveer een kwartier voor tijd voor 2-0.
Heerenveen is de nummer 8 van de Eredivisie, Volendam staat op de voorlaatste plaats. Alleen Cambuur heeft minder punten.
NEC bekert door in Almere
NEC had geen moeite met Almere City FC en won de uitwedstrijd met 4-0. De doelpunten van de club uit de Eredivisie kwamen op naam van Oussama Tannane, Elayis Tavsan, Pedro Marques en Anthony Musaba. Almere City speelt in de eerste divisie.
Emmen won met de nodig moeite bij het een divisie lager spelende VVV-Venlo. Het werd 3-2. Miguel Araujo maakte in blessuretijd het winnende doelpunt, nadat de Limburgers eerder een achterstand van 0-2 hadden weggewerkt.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
4 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
5 uur geleden