Heerenveen wint thuis van RKC na sterke eerste helft
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het nieuwe seizoen in de Eredivisie ingeluid met een overwinning op RKC Waalwijk: 3-1. De Friezen dankten de zege in het eigen Abe Lenstra Stadion vooral aan de sterke eerste helft. Bij rust stond het al 3-0.
De deze zomer aangetrokken Ion Nicolaescu opende halverwege de eerste helft de score. De Moldavische spits, veelvuldig toegezongen, nam de bal aan op zijn borst en volleerde hard raak. Ruim 5 minuten later was het opnieuw raak voor Heerenveen; verdediger Pawel Bochniewicz kopte raak na een vrije trap van Thom Haye. Nog voor rust werd het zelfs 3-0 via Osame Sahraoui, die met links afrondde na een solo.
In de tweede helft was de thuisploeg een stuk minder dreigend. RKC verkleinde de marge na een uur tot twee omdat Michiel Kramer raak schoot vanaf de penaltystip. De strafschop werd toegekend na een overtreding van Bochniewicz.
Henk Fraser
Kort na de 3-1 ging Nicolaescu onder een ovationeel applaus naar de kant. Daniel Karlsbakk was zijn vervanger, maar die wist in het laatste half uur weinig gevaar te stichten.
Bij RKC maakte Henk Fraser zijn rentree als trainer in de Eredivisie. Hij vertrok vorig seizoen bij FC Utrecht na grensoverschrijdend gedrag. Fraser, die eerder trainer was bij ADO Den Haag, Vitesse, Sparta en FC Utrecht, verloor nooit eerder de eerste competitiewedstrijd bij zijn nieuwe club.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
3 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
4 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
5 uur geleden