Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint thuis van RKC na sterke eerste helft

Heerenveen wint thuis van RKC na sterke eerste helft

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het nieuwe seizoen in de Eredivisie ingeluid met een overwinning op RKC Waalwijk: 3-1. De Friezen dankten de zege in het eigen Abe Lenstra Stadion vooral aan de sterke eerste helft. Bij rust stond het al 3-0.

De deze zomer aangetrokken Ion Nicolaescu opende halverwege de eerste helft de score. De Moldavische spits, veelvuldig toegezongen, nam de bal aan op zijn borst en volleerde hard raak. Ruim 5 minuten later was het opnieuw raak voor Heerenveen; verdediger Pawel Bochniewicz kopte raak na een vrije trap van Thom Haye. Nog voor rust werd het zelfs 3-0 via Osame Sahraoui, die met links afrondde na een solo.

In de tweede helft was de thuisploeg een stuk minder dreigend. RKC verkleinde de marge na een uur tot twee omdat Michiel Kramer raak schoot vanaf de penaltystip. De strafschop werd toegekend na een overtreding van Bochniewicz.

Henk Fraser

Kort na de 3-1 ging Nicolaescu onder een ovationeel applaus naar de kant. Daniel Karlsbakk was zijn vervanger, maar die wist in het laatste half uur weinig gevaar te stichten.

Bij RKC maakte Henk Fraser zijn rentree als trainer in de Eredivisie. Hij vertrok vorig seizoen bij FC Utrecht na grensoverschrijdend gedrag. Fraser, die eerder trainer was bij ADO Den Haag, Vitesse, Sparta en FC Utrecht, verloor nooit eerder de eerste competitiewedstrijd bij zijn nieuwe club.

Meer uit Voetbal

Gastland Marokko speelt finale Afrika Cup tegen Senegal

RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.

5 uur geleden
Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

14 uur geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

14 uur geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

15 uur geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

15 uur geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

17 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

18 uur geleden