Heerenveen wint thuis van RKC na sterke eerste helft
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het nieuwe seizoen in de Eredivisie ingeluid met een overwinning op RKC Waalwijk: 3-1. De Friezen dankten de zege in het eigen Abe Lenstra Stadion vooral aan de sterke eerste helft. Bij rust stond het al 3-0.
De deze zomer aangetrokken Ion Nicolaescu opende halverwege de eerste helft de score. De Moldavische spits, veelvuldig toegezongen, nam de bal aan op zijn borst en volleerde hard raak. Ruim 5 minuten later was het opnieuw raak voor Heerenveen; verdediger Pawel Bochniewicz kopte raak na een vrije trap van Thom Haye. Nog voor rust werd het zelfs 3-0 via Osame Sahraoui, die met links afrondde na een solo.
In de tweede helft was de thuisploeg een stuk minder dreigend. RKC verkleinde de marge na een uur tot twee omdat Michiel Kramer raak schoot vanaf de penaltystip. De strafschop werd toegekend na een overtreding van Bochniewicz.
Henk Fraser
Kort na de 3-1 ging Nicolaescu onder een ovationeel applaus naar de kant. Daniel Karlsbakk was zijn vervanger, maar die wist in het laatste half uur weinig gevaar te stichten.
Bij RKC maakte Henk Fraser zijn rentree als trainer in de Eredivisie. Hij vertrok vorig seizoen bij FC Utrecht na grensoverschrijdend gedrag. Fraser, die eerder trainer was bij ADO Den Haag, Vitesse, Sparta en FC Utrecht, verloor nooit eerder de eerste competitiewedstrijd bij zijn nieuwe club.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
30 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
1 dag geleden