Heerenveen wint tegen Heracles eindelijk weer eens
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen heeft in de Eredivisie weer eens gewonnen in het eigen stadion. De formatie van trainer Ole Tobiasen deed dat tegen Heracles Almelo, 2-0. Het geeft de Friezen weer wat meer lucht in de strijd tegen degradatie.
Voor Heerenveen konden de zege en de doelpunten welhaast bevrijdend worden genoemd. De Friezen hadden de laatste twee (uit)wedstrijden zonder treffers afgesloten en de vier voorgaande thuiswedstrijden in de Eredivisie zelfs verloren.
Voor rust was er eigenlijk alleen een goede kans voor Sydney van Hooijdonk, maar de aanvaller van Heerenveen slaagde er na voorbereidend werk van Amin Sarr niet in doelman Koen Bucker te passeren. Voor Heracles schoot Bilal Basacikoglu even later net naast.
De treffer van Sarr viel na ongeveer een uur. De Zweed rondde af na een goede actie van Van Hooijdonk. Sarr kreeg even later ook nog een aardige kans op de tweede treffer, maar Bucker redde bij het schot in de korte hoek.
Vlak voor tijd besliste Nick Bakker het duel, na een assist van Thom Haye.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 dag geleden