Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft een overtuigende zege geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 0-4. Terwijl de Friezen wat afstand namen van de onderste regionen, werden de zorgen van de Volendammers in de strijd tegen degradatie vergroot.

Eerder op de dag wist Vitesse, dat voor de 23e speelronde evenveel punten had als Volendam, de uitwedstrijd tegen Excelsior met 2-1 te winnen. Daardoor heeft Vitesse nu 16 punten, Volendam heeft er 13.

Pelle van Amersfoort was twee keer trefzeker in Volendam, beide keren mocht hij alleen op keeper Mio Backhaus af. Bij de 1-0, na een klein kwartier, scoorde hij met een schuiver. Bij de 3-0, halverwege de tweede helft, deed hij dat met een lobje. Tussendoor trof ook de Zweed Simon Olsson doel.

Stadion niet vol

Na de 3-0 van Van Amersfoort besloten behoorlijk wat supporters huiswaarts te keren. Het stadion was bij aanvang van het duel, om 20.00 uur, ook niet vol.

Vlak voor tijd maakte uitblinker Thom Haye er nog 4-0 van door de bal in de verre hoek te krullen na een korte solo. Kort daarvoor werd zijn ploeggenoot Espen van Ee, kort daarvoor ingevallen, nog weggestuurd met een rode kaart na een grove overtreding.

Nauwelijks gevaarlijk

FC Volendam wist aanvallend nauwelijks gevaar te stichten, ook niet na een aantal offensieve wissels in de tweede helft. Voorin ontbrak Bilal Ould-Chikh wegens ziekte.

Heerenveen begon het duel als de nummer 13, maar klom naar de tiende plek.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

12 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

12 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

15 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

16 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

16 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

19 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

22 uur geleden