Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft een overtuigende zege geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 0-4. Terwijl de Friezen wat afstand namen van de onderste regionen, werden de zorgen van de Volendammers in de strijd tegen degradatie vergroot.

Eerder op de dag wist Vitesse, dat voor de 23e speelronde evenveel punten had als Volendam, de uitwedstrijd tegen Excelsior met 2-1 te winnen. Daardoor heeft Vitesse nu 16 punten, Volendam heeft er 13.

Pelle van Amersfoort was twee keer trefzeker in Volendam, beide keren mocht hij alleen op keeper Mio Backhaus af. Bij de 1-0, na een klein kwartier, scoorde hij met een schuiver. Bij de 3-0, halverwege de tweede helft, deed hij dat met een lobje. Tussendoor trof ook de Zweed Simon Olsson doel.

Stadion niet vol

Na de 3-0 van Van Amersfoort besloten behoorlijk wat supporters huiswaarts te keren. Het stadion was bij aanvang van het duel, om 20.00 uur, ook niet vol.

Vlak voor tijd maakte uitblinker Thom Haye er nog 4-0 van door de bal in de verre hoek te krullen na een korte solo. Kort daarvoor werd zijn ploeggenoot Espen van Ee, kort daarvoor ingevallen, nog weggestuurd met een rode kaart na een grove overtreding.

Nauwelijks gevaarlijk

FC Volendam wist aanvallend nauwelijks gevaar te stichten, ook niet na een aantal offensieve wissels in de tweede helft. Voorin ontbrak Bilal Ould-Chikh wegens ziekte.

Heerenveen begon het duel als de nummer 13, maar klom naar de tiende plek.

Meer uit Voetbal

Slot ziet veranderde status Liverpool na slechte reeks

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.

51 minuten geleden
Liverpool voorkomt in slotfase derde thuisnederlaag op rij

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.

10 uur geleden
Bayern München in Duitse beker moeizaam langs Union

BERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.

11 uur geleden
Koploper Arsenal boekt in Premier League thuiszege op Brentford

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans helpt AZ naar achtste finales KNVB

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.

11 uur geleden
Mbappé leidt Real met twee fraaie doelpunten langs Athletic

BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.

12 uur geleden
Fransman Nancy nieuwe trainer Celtic

GLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.

13 uur geleden