Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

Heerenveen wint ruim in Volendam (0-4) en vergroot daar de zorgen

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft een overtuigende zege geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Volendam: 0-4. Terwijl de Friezen wat afstand namen van de onderste regionen, werden de zorgen van de Volendammers in de strijd tegen degradatie vergroot.

Eerder op de dag wist Vitesse, dat voor de 23e speelronde evenveel punten had als Volendam, de uitwedstrijd tegen Excelsior met 2-1 te winnen. Daardoor heeft Vitesse nu 16 punten, Volendam heeft er 13.

Pelle van Amersfoort was twee keer trefzeker in Volendam, beide keren mocht hij alleen op keeper Mio Backhaus af. Bij de 1-0, na een klein kwartier, scoorde hij met een schuiver. Bij de 3-0, halverwege de tweede helft, deed hij dat met een lobje. Tussendoor trof ook de Zweed Simon Olsson doel.

Stadion niet vol

Na de 3-0 van Van Amersfoort besloten behoorlijk wat supporters huiswaarts te keren. Het stadion was bij aanvang van het duel, om 20.00 uur, ook niet vol.

Vlak voor tijd maakte uitblinker Thom Haye er nog 4-0 van door de bal in de verre hoek te krullen na een korte solo. Kort daarvoor werd zijn ploeggenoot Espen van Ee, kort daarvoor ingevallen, nog weggestuurd met een rode kaart na een grove overtreding.

Nauwelijks gevaarlijk

FC Volendam wist aanvallend nauwelijks gevaar te stichten, ook niet na een aantal offensieve wissels in de tweede helft. Voorin ontbrak Bilal Ould-Chikh wegens ziekte.

Heerenveen begon het duel als de nummer 13, maar klom naar de tiende plek.

Meer uit Voetbal

Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

15 minuten geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

17 minuten geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

25 minuten geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

1 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

2 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

3 uur geleden
AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

14 uur geleden