Heerenveen wint ook derde duel van roodgekleurd VVV-Venlo
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ook de derde wedstrijd van het seizoen gewonnen. De Friezen van coach Johnny Jansen versloegen in eigen huis VVV-Venlo met 1-0. Het doelpunt van Heerenveen werd gemaakt door Joey Veerman uit een strafschop. VVV beëindigde de wedstrijd met negen man na twee rode kaarten.
Heerenveen gaat door de zege aan de leiding in de eredivisie met negen punten uit drie duels. VVV blijft in de subtop staan met vier punten.
De thuisploeg kwam na een half uur op voorsprong nadat Heerenveen een strafschop kreeg na hands van Danny Post in het duel met Oliver Batista Meier. Joey Veerman benutte de strafschop.
Tien man
VVV probeerde in de tweede helft wat aan de achterstand te doen, maar tot echt grote kansen konden de Limburgers van trainer Hans de Koning nauwelijks komen. De bezoekers kwamen na ruim een uur met tien man te staan na rood voor Tobias Pachonik vanwege onbesuisd inkomen bij Joey Veerman.
Simon Janssen, die in het veld was gekomen voor de geblesseerde Post, moest tien minuten voor tijd ook vertrekken nadat hij bij een duel om de bal dezelfde Veerman vol op de knie raakte. Heerenveen verzuimde om ondanks de overtalsituatie de wedstrijd vroegtijdig te beslissen.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
2 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
4 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
5 uur geleden