Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ondanks een snelle achterstand heeft sc Heerenveen in Leeuwarden de beladen derby tegen SC Cambuur gewonnen. De thuisclub kwam binnen een minuut op voorsprong via Bjørn Johnsen, maar gaf daarna al snel weer het initiatief uit handen. Heerenveen trok de wedstrijd naar zich toe via doelpunten van Osame Sahraoui en Milan van Ewijk: 1-2.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen neemt met 30 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats in de Eredivisie in. Cambuur staat onderaan met 13 punten. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plaats van FC Volendam bedraagt inmiddels 7 punten.
Nadat de rook van het vele vuurwerk enigszins was opgetrokken, kon de aanhang van Cambuur direct een doelpunt vieren. Mats Köhlert, de linksback van Heerenveen, verspeelde de bal aan de veel fellere Michael Breij. Diens voorzet werd door Johnsen vanuit de lucht prachtig ingeschoten: 1-0. Cambuur had in de openingsfase het overwicht, maar verzuimde door te drukken.
Heerenveen kwam in de 22e minuut op gelijke hoogte door Sahraoui, die vrij kon inschieten nadat een voorzet van Ché Nunnely via twee Cambuur-spelers voor zijn voeten was beland. In de 65e minuut resulteerde een scrimmage voor het doel van Cambuur in de 1-2. Van Ewijk werkte de bal van dichtbij met een omhaal over de lijn. Cambuur was in de slotfase via de invallers Robin Maulun en Mimoun Mahi twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
20 uur geleden