Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ondanks een snelle achterstand heeft sc Heerenveen in Leeuwarden de beladen derby tegen SC Cambuur gewonnen. De thuisclub kwam binnen een minuut op voorsprong via Bjørn Johnsen, maar gaf daarna al snel weer het initiatief uit handen. Heerenveen trok de wedstrijd naar zich toe via doelpunten van Osame Sahraoui en Milan van Ewijk: 1-2.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen neemt met 30 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats in de Eredivisie in. Cambuur staat onderaan met 13 punten. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plaats van FC Volendam bedraagt inmiddels 7 punten.
Nadat de rook van het vele vuurwerk enigszins was opgetrokken, kon de aanhang van Cambuur direct een doelpunt vieren. Mats Köhlert, de linksback van Heerenveen, verspeelde de bal aan de veel fellere Michael Breij. Diens voorzet werd door Johnsen vanuit de lucht prachtig ingeschoten: 1-0. Cambuur had in de openingsfase het overwicht, maar verzuimde door te drukken.
Heerenveen kwam in de 22e minuut op gelijke hoogte door Sahraoui, die vrij kon inschieten nadat een voorzet van Ché Nunnely via twee Cambuur-spelers voor zijn voeten was beland. In de 65e minuut resulteerde een scrimmage voor het doel van Cambuur in de 1-2. Van Ewijk werkte de bal van dichtbij met een omhaal over de lijn. Cambuur was in de slotfase via de invallers Robin Maulun en Mimoun Mahi twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
1 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
7 uur geleden