Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ondanks een snelle achterstand heeft sc Heerenveen in Leeuwarden de beladen derby tegen SC Cambuur gewonnen. De thuisclub kwam binnen een minuut op voorsprong via Bjørn Johnsen, maar gaf daarna al snel weer het initiatief uit handen. Heerenveen trok de wedstrijd naar zich toe via doelpunten van Osame Sahraoui en Milan van Ewijk: 1-2.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen neemt met 30 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats in de Eredivisie in. Cambuur staat onderaan met 13 punten. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plaats van FC Volendam bedraagt inmiddels 7 punten.
Nadat de rook van het vele vuurwerk enigszins was opgetrokken, kon de aanhang van Cambuur direct een doelpunt vieren. Mats Köhlert, de linksback van Heerenveen, verspeelde de bal aan de veel fellere Michael Breij. Diens voorzet werd door Johnsen vanuit de lucht prachtig ingeschoten: 1-0. Cambuur had in de openingsfase het overwicht, maar verzuimde door te drukken.
Heerenveen kwam in de 22e minuut op gelijke hoogte door Sahraoui, die vrij kon inschieten nadat een voorzet van Ché Nunnely via twee Cambuur-spelers voor zijn voeten was beland. In de 65e minuut resulteerde een scrimmage voor het doel van Cambuur in de 1-2. Van Ewijk werkte de bal van dichtbij met een omhaal over de lijn. Cambuur was in de slotfase via de invallers Robin Maulun en Mimoun Mahi twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
7 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
14 uur geleden