Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur

Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Ondanks een snelle achterstand heeft sc Heerenveen in Leeuwarden de beladen derby tegen SC Cambuur gewonnen. De thuisclub kwam binnen een minuut op voorsprong via Bjørn Johnsen, maar gaf daarna al snel weer het initiatief uit handen. Heerenveen trok de wedstrijd naar zich toe via doelpunten van Osame Sahraoui en Milan van Ewijk: 1-2.

De ploeg van trainer Kees van Wonderen neemt met 30 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats in de Eredivisie in. Cambuur staat onderaan met 13 punten. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plaats van FC Volendam bedraagt inmiddels 7 punten.

Nadat de rook van het vele vuurwerk enigszins was opgetrokken, kon de aanhang van Cambuur direct een doelpunt vieren. Mats Köhlert, de linksback van Heerenveen, verspeelde de bal aan de veel fellere Michael Breij. Diens voorzet werd door Johnsen vanuit de lucht prachtig ingeschoten: 1-0. Cambuur had in de openingsfase het overwicht, maar verzuimde door te drukken.

Heerenveen kwam in de 22e minuut op gelijke hoogte door Sahraoui, die vrij kon inschieten nadat een voorzet van Ché Nunnely via twee Cambuur-spelers voor zijn voeten was beland. In de 65e minuut resulteerde een scrimmage voor het doel van Cambuur in de 1-2. Van Ewijk werkte de bal van dichtbij met een omhaal over de lijn. Cambuur was in de slotfase via de invallers Robin Maulun en Mimoun Mahi twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

3 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

13 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

13 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

13 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

15 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

16 uur geleden