Heerenveen wint na snelle achterstand derby tegen Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - Ondanks een snelle achterstand heeft sc Heerenveen in Leeuwarden de beladen derby tegen SC Cambuur gewonnen. De thuisclub kwam binnen een minuut op voorsprong via Bjørn Johnsen, maar gaf daarna al snel weer het initiatief uit handen. Heerenveen trok de wedstrijd naar zich toe via doelpunten van Osame Sahraoui en Milan van Ewijk: 1-2.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen neemt met 30 punten uit 22 wedstrijden de achtste plaats in de Eredivisie in. Cambuur staat onderaan met 13 punten. De achterstand op de 'veilige' vijftiende plaats van FC Volendam bedraagt inmiddels 7 punten.
Nadat de rook van het vele vuurwerk enigszins was opgetrokken, kon de aanhang van Cambuur direct een doelpunt vieren. Mats Köhlert, de linksback van Heerenveen, verspeelde de bal aan de veel fellere Michael Breij. Diens voorzet werd door Johnsen vanuit de lucht prachtig ingeschoten: 1-0. Cambuur had in de openingsfase het overwicht, maar verzuimde door te drukken.
Heerenveen kwam in de 22e minuut op gelijke hoogte door Sahraoui, die vrij kon inschieten nadat een voorzet van Ché Nunnely via twee Cambuur-spelers voor zijn voeten was beland. In de 65e minuut resulteerde een scrimmage voor het doel van Cambuur in de 1-2. Van Ewijk werkte de bal van dichtbij met een omhaal over de lijn. Cambuur was in de slotfase via de invallers Robin Maulun en Mimoun Mahi twee keer dicht bij de gelijkmaker, maar de 2-2 bleef uit.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
5 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
6 uur geleden