Heerenveen wil straffen voor Feyenoord-fans
HEERENVEEN (ANP) - Voetbalclub sc Heerenveen onderzoekt de mogelijkheid Feyenoord-fans die zich donderdagavond in het Abe Lenstra Stadion misdroegen met camerabeelden te identificeren en te straffen. De Friese club, die het duel uit de kwartfinales van de KNVB-beker met 1-0 verloor, kreeg tal van klachten van eigen fans over aanhangers van de Rotterdamse club die zich provocerend gedroegen. Heerenveen zegt die reacties te begrijpen: "De club betreurt het dat een deel van onze supporters zich daardoor niet thuis heeft gevoeld in het Abe Lenstra stadion."
Ondanks tal van maatregelen slaagde een groot aantal Feyenoordfans erin kaarten te bemachtigen voor de thuisvakken. Seizoenkaarthouders konden maximaal vier kaarten aanschaffen, clubkaarthouders één terwijl aanvragen voor een clubkaart van buiten Friesland niet werden gehonoreerd. sc Heerenveen heeft bij de wedstrijd tegen Feyenoord op voorhand geen uitsupporters van de thuisvakken geweerd. Wel is er aan hen actief gevraagd om zich respectvol en gepast te gedragen. "Helaas is dit niet overal gebeurd", meldt de club.
De Friese club heeft besloten dat de volgende keer dat Feyenoord op bezoek komt alleen seizoenkaarthouders van sc Heerenveen en uitsupporters in het voor hen bestemde uitvak welkom zijn. De club zegt daarbij meer waarde te hechten aan veiligheid en sfeer dan aan het financiële belang. sc Heerenveen noemt de ongeregeldheden van donderdag onacceptabel en gaat bij dergelijke duels de veiligheidsmaatregelen aanscherpen. "We gaan hierover binnenkort met vertegenwoordigers van politie, Openbaar Ministerie en lokale overheid om tafel."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
3 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden