Heerenveen wil straffen voor Feyenoord-fans
HEERENVEEN (ANP) - Voetbalclub sc Heerenveen onderzoekt de mogelijkheid Feyenoord-fans die zich donderdagavond in het Abe Lenstra Stadion misdroegen met camerabeelden te identificeren en te straffen. De Friese club, die het duel uit de kwartfinales van de KNVB-beker met 1-0 verloor, kreeg tal van klachten van eigen fans over aanhangers van de Rotterdamse club die zich provocerend gedroegen. Heerenveen zegt die reacties te begrijpen: "De club betreurt het dat een deel van onze supporters zich daardoor niet thuis heeft gevoeld in het Abe Lenstra stadion."
Ondanks tal van maatregelen slaagde een groot aantal Feyenoordfans erin kaarten te bemachtigen voor de thuisvakken. Seizoenkaarthouders konden maximaal vier kaarten aanschaffen, clubkaarthouders één terwijl aanvragen voor een clubkaart van buiten Friesland niet werden gehonoreerd. sc Heerenveen heeft bij de wedstrijd tegen Feyenoord op voorhand geen uitsupporters van de thuisvakken geweerd. Wel is er aan hen actief gevraagd om zich respectvol en gepast te gedragen. "Helaas is dit niet overal gebeurd", meldt de club.
De Friese club heeft besloten dat de volgende keer dat Feyenoord op bezoek komt alleen seizoenkaarthouders van sc Heerenveen en uitsupporters in het voor hen bestemde uitvak welkom zijn. De club zegt daarbij meer waarde te hechten aan veiligheid en sfeer dan aan het financiële belang. sc Heerenveen noemt de ongeregeldheden van donderdag onacceptabel en gaat bij dergelijke duels de veiligheidsmaatregelen aanscherpen. "We gaan hierover binnenkort met vertegenwoordigers van politie, Openbaar Ministerie en lokale overheid om tafel."
Meer uit Voetbal
DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
14 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
15 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
17 uur geleden