
Heerenveen weet weer wat winnen is
ENSCHEDE (ANP) - SC Heerenveen heeft een einde gemaakt aan serie van acht eredivisieduels zonder overwinning. De club uit Friesland won de uitwedstrijd tegen FC Twente met 2-3.
Hicham Faik, Chidera Ejuke en Joey Veerman maakten de doelpunten voor Heerenveen. Uitblinker Alen Halilovic, vorig jaar overgekomen van Standard Luik, was bij de eerste twee treffers betrokken. Haris Vuckic benutte bij een achterstand van 0-3 een strafschop voor FC Twente. Lindon Selahi maakte de wedstrijd in de 72e minuut weer spannend (2-3), maar een zesde treffer in het boeiende duel bleef uit.
Heerenveen blijft middenmoter in de de eredivisie. FC Twente komt maar niet weg van de onderste plaatsen. De club uit Enschede heeft maar 2 punten meer dan Fortuna Sittard, de nummer zestien van de eredivisie. Die positie verplicht aan het einde van het seizoen tot deelname aan de play-offs voor promotie en tegen degradatie.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
16 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
20 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
21 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
23 uur geleden