Heerenveen, Vitesse en Sparta laten overbodige verdedigers gaan
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft per direct afscheid genomen van verdediger Andreas Skovgaard. De Friezen hebben het contract van de 23-jarige Deen, dat nog tot 2022 doorliep, ontbonden. Ook Vitesse en Sparta zien een verdediger vertrekken.
Skovgaard kwam twee jaar geleden over van FC Nordsjaelland, maar speelde geen enkel duel in het eerste elftal. Afgelopen seizoen werd hij verhuurd aan het Zweedse Örebro SK.
Vitesse liet linksback Max Clark terugkeren naar Hull City. De 25-jarige Clark lag nog tot de zomer vast in Arnhem, maar hij speelde dit seizoen geen enkele competitiewedstrijd voor de nummer 3 van de Eredivisie. De Engelsman speelde de afgelopen twee seizoenen 57 officiële duels voor Vitesse. "We zijn er blij mee dat we deze deal hebben kunnen sluiten. In een lastige transferperiode is deze stap voor zowel de club als de speler de beste uitkomst", aldus technisch directeur Johannes Spors.
Sparta maakte bekend dat Lorenzo Soares Fonseca vertrekt. De 22-jarige verdediger kwam vooral uit voor Jong Sparta. In 2018-2019, toen Sparta nog in de eerste divisie uitkwam, maakte hij zijn debuut in het eerste. Verder dan drie duels kwam hij niet.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
14 uur geleden