Heerenveen verspeelt voorsprong bij Fortuna en wint weer niet
SITTARD (ANP) - Heerenveen heeft opnieuw niet weten te winnen. De ploeg van trainer Kees van Wonderen speelde met 3-3 gelijk en verspeelde een 2-0-voorsprong. De laatste overwinning van de Friezen dateert alweer van begin december vorig jaar. Toen werd Almere City verslagen.
Na een tamme eerste paar minuten pakte Heerenveen binnen mum van tijd het initiatief in de wedstrijd. Na bijna twintig minuten was het Osame Sahraoui die de 1-0 tegen de netten schoot vanuit een knappe draai. Vijf minuten later verdubbelde Luuk Brouwers die voorsprong met een hard schot vanaf de rand van het zestienmetergebied.
Die riante voorsprong bleek niet genoeg voor Heerenveen. Een kwartier na rust deed Fortuna iets terug vanaf de penaltystip. Alen Halilovic schoot de strafschop raak, waarna Rodrigo Guth drie minuten later alweer voor de gelijkmaker tekende.
Korte duur
Toch wist Heerenveen zich te herpakken na de twee tegengoals. Een kwartier voor tijd maakte Brouwers zijn tweede van de avond. De nieuwe voorsprong was van korte duur, aangezien ook Halilovic zijn tweede van de avond maakte en Fortuna zo opnieuw naast Heerenveen zette.
De thuisploeg staat nu negende in de Eredivisie. Heerenveen heeft twee punten minder en bezet de twaalfde plek.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
5 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
17 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
18 uur geleden