Heerenveen verspeelt voorsprong bij Fortuna en wint weer niet
SITTARD (ANP) - Heerenveen heeft opnieuw niet weten te winnen. De ploeg van trainer Kees van Wonderen speelde met 3-3 gelijk en verspeelde een 2-0-voorsprong. De laatste overwinning van de Friezen dateert alweer van begin december vorig jaar. Toen werd Almere City verslagen.
Na een tamme eerste paar minuten pakte Heerenveen binnen mum van tijd het initiatief in de wedstrijd. Na bijna twintig minuten was het Osame Sahraoui die de 1-0 tegen de netten schoot vanuit een knappe draai. Vijf minuten later verdubbelde Luuk Brouwers die voorsprong met een hard schot vanaf de rand van het zestienmetergebied.
Die riante voorsprong bleek niet genoeg voor Heerenveen. Een kwartier na rust deed Fortuna iets terug vanaf de penaltystip. Alen Halilovic schoot de strafschop raak, waarna Rodrigo Guth drie minuten later alweer voor de gelijkmaker tekende.
Korte duur
Toch wist Heerenveen zich te herpakken na de twee tegengoals. Een kwartier voor tijd maakte Brouwers zijn tweede van de avond. De nieuwe voorsprong was van korte duur, aangezien ook Halilovic zijn tweede van de avond maakte en Fortuna zo opnieuw naast Heerenveen zette.
De thuisploeg staat nu negende in de Eredivisie. Heerenveen heeft twee punten minder en bezet de twaalfde plek.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
5 uur geleden