Heerenveen-trainer Van Persie keert met lef terug in De Kuip
HEERENVEEN (ANP) - Robin van Persie kijkt uit naar zijn terugkeer zaterdag in De Kuip in Rotterdam, als trainer van sc Heerenveen. De 41-jarige Rotterdammer wil dat zijn ploeg met lef speelt tegen Feyenoord, zo zegt hij een dag voor de wedstrijd op de website van de Friese club.
Van Persie, die zijn carrière begon en afsloot bij Feyenoord, verruilde afgelopen zomer een functie als jeugdtrainer bij de Rotterdammers voor die van hoofdtrainer bij Heerenveen. Na twaalf wedstrijden staat de club twaalfde, vooral door de zeges in de laatste twee thuiswedstrijden. De wedstrijd tegen Feyenoord is een speciale voor de jonge coach.
"Ik denk dat het loopje van de tunnel naar de dug-out wel leuk kan zijn, maar dat is een half minuutje", keek de trainer vooruit. "Daarna gaat de knop om. Ik probeer het te benaderen als iedere andere wedstrijd, want dat is het in principe. Morgen ben ik daar als trainer van Heerenveen. Dat vind ik mooi, daar ben ik trots op."
Van Persie vindt het belangrijk dat zijn spelers lef tonen in De Kuip, "met en zonder de bal en hopelijk levert dat resultaat op". "We gaan er alles aan doen om de wedstrijd te winnen", zei hij.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
10 uur geleden