Heerenveen-trainer Van Persie keert met lef terug in De Kuip
HEERENVEEN (ANP) - Robin van Persie kijkt uit naar zijn terugkeer zaterdag in De Kuip in Rotterdam, als trainer van sc Heerenveen. De 41-jarige Rotterdammer wil dat zijn ploeg met lef speelt tegen Feyenoord, zo zegt hij een dag voor de wedstrijd op de website van de Friese club.
Van Persie, die zijn carrière begon en afsloot bij Feyenoord, verruilde afgelopen zomer een functie als jeugdtrainer bij de Rotterdammers voor die van hoofdtrainer bij Heerenveen. Na twaalf wedstrijden staat de club twaalfde, vooral door de zeges in de laatste twee thuiswedstrijden. De wedstrijd tegen Feyenoord is een speciale voor de jonge coach.
"Ik denk dat het loopje van de tunnel naar de dug-out wel leuk kan zijn, maar dat is een half minuutje", keek de trainer vooruit. "Daarna gaat de knop om. Ik probeer het te benaderen als iedere andere wedstrijd, want dat is het in principe. Morgen ben ik daar als trainer van Heerenveen. Dat vind ik mooi, daar ben ik trots op."
Van Persie vindt het belangrijk dat zijn spelers lef tonen in De Kuip, "met en zonder de bal en hopelijk levert dat resultaat op". "We gaan er alles aan doen om de wedstrijd te winnen", zei hij.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
15 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
20 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
21 uur geleden