Heerenveen-trainer Van Persie keert met lef terug in De Kuip
HEERENVEEN (ANP) - Robin van Persie kijkt uit naar zijn terugkeer zaterdag in De Kuip in Rotterdam, als trainer van sc Heerenveen. De 41-jarige Rotterdammer wil dat zijn ploeg met lef speelt tegen Feyenoord, zo zegt hij een dag voor de wedstrijd op de website van de Friese club.
Van Persie, die zijn carrière begon en afsloot bij Feyenoord, verruilde afgelopen zomer een functie als jeugdtrainer bij de Rotterdammers voor die van hoofdtrainer bij Heerenveen. Na twaalf wedstrijden staat de club twaalfde, vooral door de zeges in de laatste twee thuiswedstrijden. De wedstrijd tegen Feyenoord is een speciale voor de jonge coach.
"Ik denk dat het loopje van de tunnel naar de dug-out wel leuk kan zijn, maar dat is een half minuutje", keek de trainer vooruit. "Daarna gaat de knop om. Ik probeer het te benaderen als iedere andere wedstrijd, want dat is het in principe. Morgen ben ik daar als trainer van Heerenveen. Dat vind ik mooi, daar ben ik trots op."
Van Persie vindt het belangrijk dat zijn spelers lef tonen in De Kuip, "met en zonder de bal en hopelijk levert dat resultaat op". "We gaan er alles aan doen om de wedstrijd te winnen", zei hij.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
17 uur geleden