Heerenveen slaat na rood Berghuis toe en bereikt halve finale
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord moet zich de rest van dit seizoen richten op de Eredivisie. De Rotterdammers hadden de halve finale van de KNVB-beker woensdag voor het grijpen, maar na een rode kaart voor aanvoerder Steven Berghuis ging het in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen helemaal mis. Heerenveen scoorde tussen de 81e en 88e minuut liefst drie keer en draaide een achterstand van 1-3 om in een niet meer verwachte overwinning: 4-3.
Heerenveen ontvangt begin maart Ajax in de halve eindstrijd. Vitesse en VVV-Venlo treffen elkaar in de andere halve finale.
Precies drie weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de competitie ook tegenover elkaar. Heerenveen was de Rotterdammers in de eerste helft op tactisch gebied de baas. Joey Veerman speelde als valse linksbuiten en het lukte Feyenoord in de eerste helft niet dat tactisch op te lossen. Na 50 minuten was de eindstand van 3-0 al bereikt.
De manier waarop Feyenoord verloor zorgde voor veel irritatie, zowel bij trainer Dick Advocaat als de spelersgroep. Er was een gesprek tussen Advocaat, Berghuis en technisch directeur Frank Arnesen voor nodig om iedereen weer op één lijn te krijgen.
Feyenoord leek niet heel veel geleerd te hebben van de vorige ontmoeting. Dit keer was het niet Joey Veerman maar juist Rami Kaib die steeds vrij kwam als Heerenveen de bal had. Na een kwartier kon Kaib na een voorzet van rechts van Mitchell van Bergen ongehinderd binnen schieten: 1-0.
In de tweede helft nam Feyenoord het initiatief over. In de 47e minuut werkte Bryan Linssen de 1-1 binnen. Heerenveen leek kort daarna weer de leiding te nemen. Nick Marsman veroorzaakte een strafschop, maar herstelde zich door de inzet van Joey Veerman te stoppen.
Die misser leek Heerenveen duur te komen staan. Berghuis zette in de 57e minuut een aanval op met Linssen en werkte de bal daarna met een geplaatst schot in de hoek binnen: 1-2. Vijf minuten later herstelde Geertruida zich van zijn fout voor rust door de 1-3 te maken.
Berghuis dupeerde zijn ploeg door halverwege de tweede helft zijn tweede gele kaart te pakken. Feyenoord hield met een man minder lang stand, maar het ging toch nog mis. Benjamin Nygren maakte in de 81e minuut de 2-3, Henk Veerman zorgde in de 87e minuut voor de gelijkmaker en Siem de Jong werkte in de 88e minuut de 4-3 binnen.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
10 uur geleden