Heerenveen slaat na rood Berghuis toe en bereikt halve finale
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord moet zich de rest van dit seizoen richten op de Eredivisie. De Rotterdammers hadden de halve finale van de KNVB-beker woensdag voor het grijpen, maar na een rode kaart voor aanvoerder Steven Berghuis ging het in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen helemaal mis. Heerenveen scoorde tussen de 81e en 88e minuut liefst drie keer en draaide een achterstand van 1-3 om in een niet meer verwachte overwinning: 4-3.
Heerenveen ontvangt begin maart Ajax in de halve eindstrijd. Vitesse en VVV-Venlo treffen elkaar in de andere halve finale.
Precies drie weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de competitie ook tegenover elkaar. Heerenveen was de Rotterdammers in de eerste helft op tactisch gebied de baas. Joey Veerman speelde als valse linksbuiten en het lukte Feyenoord in de eerste helft niet dat tactisch op te lossen. Na 50 minuten was de eindstand van 3-0 al bereikt.
De manier waarop Feyenoord verloor zorgde voor veel irritatie, zowel bij trainer Dick Advocaat als de spelersgroep. Er was een gesprek tussen Advocaat, Berghuis en technisch directeur Frank Arnesen voor nodig om iedereen weer op één lijn te krijgen.
Feyenoord leek niet heel veel geleerd te hebben van de vorige ontmoeting. Dit keer was het niet Joey Veerman maar juist Rami Kaib die steeds vrij kwam als Heerenveen de bal had. Na een kwartier kon Kaib na een voorzet van rechts van Mitchell van Bergen ongehinderd binnen schieten: 1-0.
In de tweede helft nam Feyenoord het initiatief over. In de 47e minuut werkte Bryan Linssen de 1-1 binnen. Heerenveen leek kort daarna weer de leiding te nemen. Nick Marsman veroorzaakte een strafschop, maar herstelde zich door de inzet van Joey Veerman te stoppen.
Die misser leek Heerenveen duur te komen staan. Berghuis zette in de 57e minuut een aanval op met Linssen en werkte de bal daarna met een geplaatst schot in de hoek binnen: 1-2. Vijf minuten later herstelde Geertruida zich van zijn fout voor rust door de 1-3 te maken.
Berghuis dupeerde zijn ploeg door halverwege de tweede helft zijn tweede gele kaart te pakken. Feyenoord hield met een man minder lang stand, maar het ging toch nog mis. Benjamin Nygren maakte in de 81e minuut de 2-3, Henk Veerman zorgde in de 87e minuut voor de gelijkmaker en Siem de Jong werkte in de 88e minuut de 4-3 binnen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
5 uur geleden