Heerenveen slaat in slotfase toe bij Emmen
EMMEN (ANP) - Heerenveen heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van het nationale bekertoernooi. De club won bij Emmen, 1-2. Joey Veerman besliste het duel in de 90e minuut door een strafschop te benutten.
Vlak voor rust kwam Emmen op voorsprong. Sergio Peña scoorde na voorbereidend werk van Michael de Leeuw. Iets meer dan een kwartier voor tijd kwamen de Friezen op gelijke hoogte. Benjamin Nygren passeerde doelman Dennis Telgenkamp, na een voorzet van invaller Rami Kaib.
Hands van Ricardo van Rhijn werd Emmen vervolgens funest. Scheidsrechter Siemen Mulder legde de bal op de stip, waarna Veerman via de handen van Telgenkamp scoorde.
Heerenveen wacht in de Eredivisie al weken op een overwinning. Emmen staat op de laatste plaats.
Eerder al plaatsten PSV, Vitesse en Excelsior zich bij de laatste acht van het toernooi.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
9 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
10 uur geleden