Heerenveen slaat in slotfase toe bij Emmen
EMMEN (ANP) - Heerenveen heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van het nationale bekertoernooi. De club won bij Emmen, 1-2. Joey Veerman besliste het duel in de 90e minuut door een strafschop te benutten.
Vlak voor rust kwam Emmen op voorsprong. Sergio Peña scoorde na voorbereidend werk van Michael de Leeuw. Iets meer dan een kwartier voor tijd kwamen de Friezen op gelijke hoogte. Benjamin Nygren passeerde doelman Dennis Telgenkamp, na een voorzet van invaller Rami Kaib.
Hands van Ricardo van Rhijn werd Emmen vervolgens funest. Scheidsrechter Siemen Mulder legde de bal op de stip, waarna Veerman via de handen van Telgenkamp scoorde.
Heerenveen wacht in de Eredivisie al weken op een overwinning. Emmen staat op de laatste plaats.
Eerder al plaatsten PSV, Vitesse en Excelsior zich bij de laatste acht van het toernooi.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
11 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
17 uur geleden