Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen schakelt Willem II uit via strafschoppen

Heerenveen schakelt Willem II uit via strafschoppen

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de laatste acht bereikt in het KNVB-bekertoernooi. De Friese ploeg schakelde Willem II uit via strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 2-2. In de beslissende reeks vanaf elf meter zegevierde de thuisploeg met 4-3.

Namens Willem II, de nummer drie van de eredivisie, misten Freek Heerkens (over) en Marios Vrousai (redding doelman Warner Hahn). Voor sc Heerenveen schoot Chidera Ejuke raak uit de vijfde en beslissende strafschop, na een eerdere flater van ploeggenoot Runar Espejord (redding keeper Timon Wellenreuther).

Heerenveen speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen Fortuna Sittard - Feyenoord. Die wedstrijd werd dinsdag gestaakt na ruim een uur bij een stand van 1-1 wegens zware mist. Komende dinsdag wordt het duel in Limburg uitgespeeld.

Strafschop

Het duel in het Abe Lenstra Stadion kon vanaf de attractieve tweede helft alle kanten op. Beide ploegen kregen ook in de verlenging nog voldoende kansen, maar aan strafschoppen viel niet te ontkomen.

Uit een fraaie aanval opende Vangelis Pavlidis de score. De Griekse doelpuntenmaker moest in de 38e minuut geblesseerd naar de kant. Zijn vervanger en landgenoot Marios Vrousai miste meteen een grote kans.

Kort na de rust benutte Hicham Faik voor de thuisclub een strafschop nadat Ejuke door Bart Nieuwkoop volgens arbiter Pol van Boekel ten val was gebracht (1-1). De behendige Ejuke had eveneens een groot aandeel in de tweede treffer van Heerenveen. De Nigeriaan lepelde de bal over de uitgekomen Wellenreuther waarna Dries Saddiki de bal in eigen doel werkte (2-1). Invaller Damil Dankerlui stelde voor Willem II met een kopbal alsnog een verlenging veilig, maar het bleek uitstel van executie.

Meer uit Voetbal

Slot rekent ondanks matige prestaties op steun fans Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.

2 uur geleden
Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

4 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

6 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

7 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

8 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

11 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

22 uur geleden