Heerenveen schakelt Willem II uit via strafschoppen
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de laatste acht bereikt in het KNVB-bekertoernooi. De Friese ploeg schakelde Willem II uit via strafschoppen. Na de reguliere speeltijd en de verlenging was de stand 2-2. In de beslissende reeks vanaf elf meter zegevierde de thuisploeg met 4-3.
Namens Willem II, de nummer drie van de eredivisie, misten Freek Heerkens (over) en Marios Vrousai (redding doelman Warner Hahn). Voor sc Heerenveen schoot Chidera Ejuke raak uit de vijfde en beslissende strafschop, na een eerdere flater van ploeggenoot Runar Espejord (redding keeper Timon Wellenreuther).
Heerenveen speelt in de kwartfinales tegen de winnaar van het duel tussen Fortuna Sittard - Feyenoord. Die wedstrijd werd dinsdag gestaakt na ruim een uur bij een stand van 1-1 wegens zware mist. Komende dinsdag wordt het duel in Limburg uitgespeeld.
Strafschop
Het duel in het Abe Lenstra Stadion kon vanaf de attractieve tweede helft alle kanten op. Beide ploegen kregen ook in de verlenging nog voldoende kansen, maar aan strafschoppen viel niet te ontkomen.
Uit een fraaie aanval opende Vangelis Pavlidis de score. De Griekse doelpuntenmaker moest in de 38e minuut geblesseerd naar de kant. Zijn vervanger en landgenoot Marios Vrousai miste meteen een grote kans.
Kort na de rust benutte Hicham Faik voor de thuisclub een strafschop nadat Ejuke door Bart Nieuwkoop volgens arbiter Pol van Boekel ten val was gebracht (1-1). De behendige Ejuke had eveneens een groot aandeel in de tweede treffer van Heerenveen. De Nigeriaan lepelde de bal over de uitgekomen Wellenreuther waarna Dries Saddiki de bal in eigen doel werkte (2-1). Invaller Damil Dankerlui stelde voor Willem II met een kopbal alsnog een verlenging veilig, maar het bleek uitstel van executie.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
16 uur geleden