Heerenveen pakt ook Almere City met 3-0 in
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft voor de derde keer op rij een thuiswedstrijd in de Eredivisie met 3-0 gewonnen. De ploeg van trainer Kees van Wonderen versloeg met deze cijfers Almere City, evenals eerder Heracles Almelo en Fortuna Sittard. De Friezen klommen naar de zesde plaats in de stand. Almere leed zijn zevende nederlaag van het seizoen.
Heerenveen was vanaf de eerste minuut gevaarlijk. Al na 8 minuten kreeg Pelle van Amersfoort een kans voor open doel, maar zijn inzet werd op de lijn gekeerd door verdediger Loïc Mbe Soh. Na een kwartier was de spits wel succesvol. Hij reageerde alert op een slimme steekbal van Simon Olsson, liep om doelman Nordin Bakker heen en scoorde.
Van Amersfoort bleef gevaarlijk. Hij kwam nog twee keer vrij voor Bakker, maar de keeper van Almere wist beide keren te redden. De goal van Sven van Beek in de 39e minuut kon Bakker niet voorkomen. Mats Köhlert kopte de bal uit een voorzet van Thom Haye voor het doel, waarna de opgekomen Van Beek de bal keurig intikte.
In de tweede helft probeerde Almere City wel wat terug te doen, maar Heerenveen hield de regie. De 3-0 viel in de 70e minuut na een snelle uitbraak over de rechterflank. Luuk Brouwers gaf de bal af op de vrijstaande Van Amersfoort en die schoot voor de tweede keer feilloos raak.
Meer uit Voetbal
LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een nieuwe tegenslag ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick keek in de Champions League-ontmoeting met AS Roma halverwege nog tegen een ruime achterstand aan, maar won door drie doelpunten in de tweede helft alsnog: 3-2.
13 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ook de vierde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique liet Villarreal, de huidige nummer 9 uit Spanje, kansloos: 0-6.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn voetbalcarrière. De international van Oranje speelde tegen Aston Villa in de Champions League zijn driehonderdste wedstrijd in het shirt van FC Barcelona. Coach Hansi Flick liet de middenvelder in de 70e minuut invallen in Camp Nou voor Pedri. FC Barcelona leidde op dat moment met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is na 70 minuten even onderbroken geweest toen er vuurwerk op het veld terechtkwam. Een van de fakkels belandde in de buurt van doelman Josep Martínez van de bezoekers. Internazionale leidde met 3-0.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vlak voor aanvang van het duel tussen Feyenoord en Internazionale in de Champions League is een moment stilte gehouden voor Jesús de Miguel, de Spaanse aanvaller van CD Tenerife die is overleden aan de gevolgen van een harde botsing maandag met de doelman van FC Andorra. Bijna alle toeschouwers in De Kuip gingen even staan en het was muisstil.
15 uur geleden