Heerenveen met tien man gelijk tegen NEC
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na twee overwinningen op rij genoegen moeten nemen met een 0-0-gelijkspel tegen NEC. Tibor Halilovic benadeelde de thuisploeg na een uur met een onbesuisde tackle op NEC-aanvaller Elayis Tavsan. De rode kaart voor de middenvelder dreef de Friezen achteruit. NEC slaagde er niet in te profiteren.
De kansen waren schaars in de eerste helft. Meestal was het Heerenveen dat in de buurt kwam van het Nijmeegse doel. Een schotje van Amin Sarr werd simpel gestopt door Jasper Cillessen, Sydney van Hooijdonk zag zijn inzet via NEC-verdediger Iván Márquez voorlangs gaan. Thom Haye trof in de 33e minuut wel doel. Maar de man van de voorzet, Mats Köhlert, had buitenspel gestaan.
Als NEC al gevaarlijk werd kwam dat meestal door Tavsan. Doelman Andries Noppert, met een voorlopige selectie voor Oranje op zak, tikte kort na rust een schot van de aanvaller uit de kruising. Tavsan was na een uur slachtoffer van een wilde actie van Halilovic. De Kroaat kreeg eerst geel, na ingrijpen van de VAR werd dat rood. Trainer Kees van Wonderen reageerde en haalde Van Hooijdonk naar de kant voor middenvelder Simon Olsson.
Heerenveen zakte in en het was NEC dat via Landry Dimata 10 minuten voor tijd de beste kans kreeg. De Belg kopte net naast.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
16 uur geleden