Heerenveen met een dubbel gevoel de feestdagen in
ROTTERDAM (ANP) - Heerenveen gaat als nummer 8 van de Eredivisie de winterstop in, een positie waar trainer Johnny Jansen voorafgaand aan het seizoen direct voor getekend zou hebben. De Friese club verloor in de voorbereiding namelijk alle oefenwedstrijden. Het vertrouwen was broos bij de start van de competitie. "Daarom heb ik nu een heel dubbel gevoel", zei Jansen in De Kuip, waar sc Heerenveen de eerste seizoenshelft afsloot met een nederlaag tegen Feyenoord (3-0). "Vooraf teken je voor een achtste plek, gezien de voorbereiding die wij hebben gedraaid. Maar er had toch ook meer in gezeten."
De ploeg die in de oefencampagne verloor van onder meer NAC Breda, De Graafschap en VfL Osnabrück, clubs die allemaal een niveau lager spelen, begon de competitie met vijf overwinningen in de eerste zeven duels. Onder aanvoering van spelmaker Joey Veerman en spits Henk Veerman speelde Heerenveen fris en met overtuiging. In de laatste zeven wedstrijden voor de winterstop wisten de Friezen echter niet meer te winnen (drie nederlagen, vier remises).
"Tegen PSV en Vitesse pakten we een punt, daar hielden we een goed gevoel aan over. Maar aan de laatste twee wedstrijden niet", zegt Jansen. "We verliezen van Heracles en van Feyenoord. Het oogt niet fris. Waar dat aan ligt? Het is lastig om daar echt een vinger op te leggen. De wedstrijd tegen Feyenoord voelde als de kleine jongens tegen de grote mannen."
Het zorgde voor frustratie bij Joey Veerman, de 22-jarige Volendammer die de lijnen uitzet op het middenveld. Veerman was in De Kuip de enige speler in het elftal van Jansen die af en toe iets verrassends deed. "We hadden totaal geen diepgang, deden alles uit stilstand", mopperde Veerman. "Dan kom je niet ver. In de laatste 35 minuten hebben we geen bal geraakt. Wat er anders moet? Daar heb ik wel wat ideeën over. We moeten sowieso onze kansen afmaken, iets wat in het begin van het seizoen wél lukte. En veel meer diepgang in ons spel krijgen."
Spits Henk Veerman, de aanvoerder en topscorer van de Friezen met negen goals, heeft geen verklaring voor het verval. "Ik weet even niet waar het aan ligt. Maar dat het na de winterstop anders moet, dat staat vast."
Jansen hoopt dat zijn spelers na een week rust fris terugkomen. In januari staan maar liefst zeven wedstrijden op het programma. Jansen heeft dan de beschikking over de transfervrij aangetrokken Siem de Jong en daarnaast hoopt hij op nog wat nieuwkomers. "Er moet zeker een keeper bij en ook op het middenveld willen we graag versterking."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
15 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
16 uur geleden