Heerenveen met een dubbel gevoel de feestdagen in
ROTTERDAM (ANP) - Heerenveen gaat als nummer 8 van de Eredivisie de winterstop in, een positie waar trainer Johnny Jansen voorafgaand aan het seizoen direct voor getekend zou hebben. De Friese club verloor in de voorbereiding namelijk alle oefenwedstrijden. Het vertrouwen was broos bij de start van de competitie. "Daarom heb ik nu een heel dubbel gevoel", zei Jansen in De Kuip, waar sc Heerenveen de eerste seizoenshelft afsloot met een nederlaag tegen Feyenoord (3-0). "Vooraf teken je voor een achtste plek, gezien de voorbereiding die wij hebben gedraaid. Maar er had toch ook meer in gezeten."
De ploeg die in de oefencampagne verloor van onder meer NAC Breda, De Graafschap en VfL Osnabrück, clubs die allemaal een niveau lager spelen, begon de competitie met vijf overwinningen in de eerste zeven duels. Onder aanvoering van spelmaker Joey Veerman en spits Henk Veerman speelde Heerenveen fris en met overtuiging. In de laatste zeven wedstrijden voor de winterstop wisten de Friezen echter niet meer te winnen (drie nederlagen, vier remises).
"Tegen PSV en Vitesse pakten we een punt, daar hielden we een goed gevoel aan over. Maar aan de laatste twee wedstrijden niet", zegt Jansen. "We verliezen van Heracles en van Feyenoord. Het oogt niet fris. Waar dat aan ligt? Het is lastig om daar echt een vinger op te leggen. De wedstrijd tegen Feyenoord voelde als de kleine jongens tegen de grote mannen."
Het zorgde voor frustratie bij Joey Veerman, de 22-jarige Volendammer die de lijnen uitzet op het middenveld. Veerman was in De Kuip de enige speler in het elftal van Jansen die af en toe iets verrassends deed. "We hadden totaal geen diepgang, deden alles uit stilstand", mopperde Veerman. "Dan kom je niet ver. In de laatste 35 minuten hebben we geen bal geraakt. Wat er anders moet? Daar heb ik wel wat ideeën over. We moeten sowieso onze kansen afmaken, iets wat in het begin van het seizoen wél lukte. En veel meer diepgang in ons spel krijgen."
Spits Henk Veerman, de aanvoerder en topscorer van de Friezen met negen goals, heeft geen verklaring voor het verval. "Ik weet even niet waar het aan ligt. Maar dat het na de winterstop anders moet, dat staat vast."
Jansen hoopt dat zijn spelers na een week rust fris terugkomen. In januari staan maar liefst zeven wedstrijden op het programma. Jansen heeft dan de beschikking over de transfervrij aangetrokken Siem de Jong en daarnaast hoopt hij op nog wat nieuwkomers. "Er moet zeker een keeper bij en ook op het middenveld willen we graag versterking."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden