Heerenveen maakte vorig seizoen 3,6 miljoen euro verlies
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft afgelopen seizoen een verlies van 3,6 miljoen euro geleden. Volgens algemeen directeur Ferry de Haan komt dat vooral door de huisvestingslasten van 4,6 miljoen euro. Hij is in gesprek met Sportstad over de huursom voor het stadion.
"Dat is ruim een kwart van onze totale omzet", weet De Haan. "De huisvestingslasten moeten voor ons naar een acceptabel niveau gaan. We zijn met Sportstad in een oplossingsgericht gesprek. We verwachten dat het voor zowel sc Heerenveen als Sportstad een resultaat oplevert waar beide partijen tevreden over kunnen zijn."
Heerenveen verkocht Amin Sarr afgelopen zomer voor minimaal 12 miljoen euro aan Olympique Lyon en gaf maar een deel van dat bedrag uit aan aanwinsten Osame Sahraoui en Daniel Karlsbakk. De Haan verwacht voor dit seizoen een tekort van minder dan 5 miljoen euro. "Uiteindelijk willen we naar een acceptabel niveau dat tussen de 1 en 2 miljoen euro negatief is", vertelt hij. "Hoe het er onder de streep precies uit gaat zien, is lastig te zeggen. Met de transfer van Milan van Ewijk hebben we al een goede zaak kunnen doen voor dit seizoen. Hoe het onder aan de streep eruit zal zien, is ook mede afhankelijk van de winterse transferperiode."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
3 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
3 uur geledenDIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.
4 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
14 uur geleden