Heerenveen huurt aanvaller Van Hooijdonk nog een jaar van Bologna
HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk voetbalt ook het komende seizoen voor sc Heerenveen. De Friese Eredivisionist laat maandag weten de 22-jarige aanvaller voor nog een jaar te huren van het Italiaanse Bologna. Van Hooijdonk kwam het afgelopen halfjaar ook al uit voor Heerenveen, waarin hij tot dertien competitieduels kwam. Hij was goed voor zes doelpunten.
Bologna nam Van Hooijdonk een jaar geleden over van NAC Breda, maar hij kwam in de Serie A tot slechts vier korte invalbeurten. Bij Heerenveen vormde hij het afgelopen halfjaar een sterk koppel met Amin Sarr, de Zweed die in de winterstop was overgekomen van Mjällby AIF dat hem huurde van Malmö FF.
"We zijn heel blij dat het verblijf van Sydney bij ons een vervolg krijgt", zegt technisch manager Ferry de Haan van de Friese club. "We hebben er geen geheim van gemaakt dat we hem hier wilden houden. Het afgelopen halfjaar heeft hij bij ons aangetoond een absolute toegevoegde waarde te zijn, zowel op als buiten het veld. Sydney past uitstekend in de groep en met zijn mentaliteit ook perfect bij sc Heerenveen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
58 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
4 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
5 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
5 uur geleden