Heerenveen huurt aanvaller Van Hooijdonk nog een jaar van Bologna
HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk voetbalt ook het komende seizoen voor sc Heerenveen. De Friese Eredivisionist laat maandag weten de 22-jarige aanvaller voor nog een jaar te huren van het Italiaanse Bologna. Van Hooijdonk kwam het afgelopen halfjaar ook al uit voor Heerenveen, waarin hij tot dertien competitieduels kwam. Hij was goed voor zes doelpunten.
Bologna nam Van Hooijdonk een jaar geleden over van NAC Breda, maar hij kwam in de Serie A tot slechts vier korte invalbeurten. Bij Heerenveen vormde hij het afgelopen halfjaar een sterk koppel met Amin Sarr, de Zweed die in de winterstop was overgekomen van Mjällby AIF dat hem huurde van Malmö FF.
"We zijn heel blij dat het verblijf van Sydney bij ons een vervolg krijgt", zegt technisch manager Ferry de Haan van de Friese club. "We hebben er geen geheim van gemaakt dat we hem hier wilden houden. Het afgelopen halfjaar heeft hij bij ons aangetoond een absolute toegevoegde waarde te zijn, zowel op als buiten het veld. Sydney past uitstekend in de groep en met zijn mentaliteit ook perfect bij sc Heerenveen."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
50 minuten geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
8 uur geleden