Heerenveen huurt aanvaller Van Hooijdonk nog een jaar van Bologna
HEERENVEEN (ANP) - Sydney van Hooijdonk voetbalt ook het komende seizoen voor sc Heerenveen. De Friese Eredivisionist laat maandag weten de 22-jarige aanvaller voor nog een jaar te huren van het Italiaanse Bologna. Van Hooijdonk kwam het afgelopen halfjaar ook al uit voor Heerenveen, waarin hij tot dertien competitieduels kwam. Hij was goed voor zes doelpunten.
Bologna nam Van Hooijdonk een jaar geleden over van NAC Breda, maar hij kwam in de Serie A tot slechts vier korte invalbeurten. Bij Heerenveen vormde hij het afgelopen halfjaar een sterk koppel met Amin Sarr, de Zweed die in de winterstop was overgekomen van Mjällby AIF dat hem huurde van Malmö FF.
"We zijn heel blij dat het verblijf van Sydney bij ons een vervolg krijgt", zegt technisch manager Ferry de Haan van de Friese club. "We hebben er geen geheim van gemaakt dat we hem hier wilden houden. Het afgelopen halfjaar heeft hij bij ons aangetoond een absolute toegevoegde waarde te zijn, zowel op als buiten het veld. Sydney past uitstekend in de groep en met zijn mentaliteit ook perfect bij sc Heerenveen."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
10 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
10 uur geleden