Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen houdt met zege op PEC Zwolle uitzicht op play-offs

Heerenveen houdt met zege op PEC Zwolle uitzicht op play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle met 2-0 gewonnen. De club uit Friesland is met die zege naar de negende plaats van de ranglijst geklommen en houdt zo uitzicht op een ticket voor de play-offs voor Europees voetbal.

Anas Tahiri, ingevallen voor de geblesseerde Luuk Brouwers, benutte in blessuretijd van de eerste helft een strafschop. Hij mocht een penalty nemen na een overtreding van Filip Krastev op aanvaller Osame Sahraoui van Heerenveen.

Pelle van Amersfoort maakte in de 67e minuut het tweede doelpunt. De spits heeft vijf keer gescoord in zijn laatste vier competitieduels, na drie doelpunten in zijn eerste zeventien duels van dit seizoen in de Eredivisie. Van Amersfoort scoorde ook al in de 25e minuut. Maar die treffer werd afgekeurd omdat hij de bal met een hand had meegenomen.

Thomas Lam kreeg in de openingsfase van de tweede helft een grote kans op de gelijkmaker. De verdediger stuitte op Mickey van der Hart, de doelman van de thuisploeg. PEC Zwolle zag door de nederlaag de achterstand op Heerenveen groeien tot 4 punten.

Meer uit Voetbal

Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

4 uur geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

4 uur geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

4 uur geleden
België stelt WK-deelname veilig met ruime zege op Liechtenstein

LUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).

4 uur geleden
Nationale vrije dag in Suriname bij plaatsing voor WK voetbal

PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.

9 uur geleden
Voetbalsters zonder Beerensteyn en Van Domselaar in oefenduels

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.

10 uur geleden
Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

16 uur geleden