Heerenveen houdt met zege op PEC Zwolle uitzicht op play-offs
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle met 2-0 gewonnen. De club uit Friesland is met die zege naar de negende plaats van de ranglijst geklommen en houdt zo uitzicht op een ticket voor de play-offs voor Europees voetbal.
Anas Tahiri, ingevallen voor de geblesseerde Luuk Brouwers, benutte in blessuretijd van de eerste helft een strafschop. Hij mocht een penalty nemen na een overtreding van Filip Krastev op aanvaller Osame Sahraoui van Heerenveen.
Pelle van Amersfoort maakte in de 67e minuut het tweede doelpunt. De spits heeft vijf keer gescoord in zijn laatste vier competitieduels, na drie doelpunten in zijn eerste zeventien duels van dit seizoen in de Eredivisie. Van Amersfoort scoorde ook al in de 25e minuut. Maar die treffer werd afgekeurd omdat hij de bal met een hand had meegenomen.
Thomas Lam kreeg in de openingsfase van de tweede helft een grote kans op de gelijkmaker. De verdediger stuitte op Mickey van der Hart, de doelman van de thuisploeg. PEC Zwolle zag door de nederlaag de achterstand op Heerenveen groeien tot 4 punten.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Arne Slot en Sarina Wiegman maken kans om op het sportgala van NOC*NSF uitgeroepen te worden tot beste Nederlandse coach van 2025. Slot bezorgde in zijn eerste seizoen Liverpool de landstitel. Wiegman won met de Engelse voetbalsters de Europese titel.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft donderdag in de thuiswedstrijd tegen Celtic een overwinning nodig voor een goede uitgangspositie voor een langer verblijf in de Europa League. "We lopen niet weg voor die druk", zei Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip. "We zijn gewend aan druk, daar groeien we mee op. Ik geloof in onze club, spelers en staf. We gaan deze moeilijke fase doorkomen. Dat zeg ik op basis van hoe we trainen en hoe we ons iedere dag opstellen."
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Tijjani Reijnders heeft benadrukt dat Manchester City na de verrassende nederlaag (0-2) tegen Bayer Leverkusen in de Champions League niet van slag zal raken. "Natuurlijk is het balen, maar we mogen ons zelfvertrouwen niet verliezen, want we hebben eerder geweldig gepresteerd en we moeten weer terug naar die winning streak. Dat doen we door ons voor te bereiden op de volgende wedstrijd op zaterdag", aldus de Nederlandse middenvelder in Manchester.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De man die in mei inreed op feestende supporters van Liverpool heeft bij de start van zijn proces alsnog schuld bekend. Tegen hem zijn 31 aanklachten ingediend, waaronder het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, opzettelijke verwonding en gevaarlijk rijgedrag.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag neemt voorlopig geen supporters mee naar uitwedstrijden. Reden voor die maatregel zijn de ongeregeldheden van vrijdag tijdens een uitduel met SC Cambuur. Fans van ADO gooiden onder meer vuurwerk naar de tribune waar ook kinderen zaten. Supporters van ADO waren eind oktober ook betrokken bij rellen rond een bekerduel bij FC Den Bosch.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Roda JC onderzoekt of de Portugese doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend door supporters van de club uit Limburg. "Roda JC heeft na afloop van de thuiswedstrijd tegen FC Dordrecht vernomen dat de keeper van FC Dordrecht mogelijk racistisch is bejegend. Een dergelijke beschuldiging nemen wij als club uiterst serieus. Racisme en discriminatie horen nergens thuis, niet in het voetbal en niet in onze samenleving" , meldt de club in een statement.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
10 uur geleden