Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Heerenveen en Sparta scoren niet in openingswedstrijd Eredivisie

Heerenveen en Sparta scoren niet in openingswedstrijd Eredivisie

HEERENVEEN (ANP) - De openingswedstrijd in de Eredivisie tussen sc Heerenveen en Sparta Rotterdam heeft geen winnaar en ook geen doelpunten opgeleverd (0-0). Beide clubs wisten nauwelijks kansen te creëren in het Abe Lenstra-stadion. Heerenveen opende vorig seizoen ook de competitie, toen won het met 1-0 bij het gepromoveerde Go Ahead Eagles.

Kees van Wonderen, de trainer die toen bij Go Ahead op de bank zat, debuteerde vrijdagavond als hoofdcoach van Heerenveen. Hij zette twee zomeraanwinsten in de basis: doelman Andries Noppert en aanvaller Mats Köhlert. Sparta, dat afgelopen seizoen dankzij een indrukwekkende eindsprint onder trainer Maurice Steijn ontsnapte aan degradatie, trok deze zomer maar liefst twaalf nieuwe spelers aan. Vijf daarvan stonden in Friesland in de basis, onder wie oud-international Jonathan de Guzman.

Vlot lopende aanvallen waren schaars in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen 2022-2023. Sparta voetbalde wat beter, maar kansen wist de ploeg van Steijn amper te creëren.

Heerenveen was voor rust alleen een keer gevaarlijk via Köhlert, wiens schot in de korte hoek werd gepareerd door de nieuwe Sparta-keeper Nick Olij. In de tweede helft kreeg Sydney van Hooijdonk een vrije schietkans, maar de spits raakte de bal niet vol.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

1 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

1 uur geleden
FIFA-voorzitter Infantino verzekert deelname Iran aan WK voetbal

ANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."

3 uur geleden
Fortuna Sittard legt Ihattaren seizoen langer vast

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.

6 uur geleden
Voetballers Curaçao verliezen oefenduel van Australië met 5-1

MELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).

6 uur geleden
Oud-voetbalinternational Kuijs (94) overleden

BREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.

8 uur geleden
Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

21 uur geleden