Heerenveen en FC Groningen spelen weer gelijk tegen elkaar
HEERENVEEN (ANP) - De wedstrijd tussen sc Heerenveen en FC Groningen heeft opnieuw geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar weer op een gelijkspel (1-1), net als in vijf van de zes vorige onderlinge confrontaties.
Siem de Jong opende in de 43e minuut de score, na een een prachtige aanval van Heerenveen. Lasse Schöne bracht de bal na een hoogstandje bij Joey Veerman, die Henk Veerman aanspeelde. De lange spits bediende De Jong op maat (1-0). De broer van spits Luuk van Sevilla maakte woensdag nog het winnende doelpunt in het bekerduel met Feyenoord (4-3).
Even voor het eerste competitiedoelpunt van De Jong voor Heerenveen miste Joey Veerman een grote kans op de openingstreffer. Hij schoot op de paal, na een foutje van verdediger Mike te Wierik van FC Groningen.
Schöne haakte in de rust af bij Heerenveen met een liesblessure. De ervaren Deen zag vanaf de tribune van het Abe Lenstra-stadion dat FC Groningen steeds sterker werd. Invaller Paulos Abraham was dicht bij de gelijkmaker, maar kon de bal net niet binnenglijden. Jørgen Strand Larsen, de spits van FC Groningen, kopte op de lat. Tomas Suslov maakte in de 82e minuut wel de 1-1, met een fraai afstandsschot.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
21 uur geleden