Heerenveen en FC Groningen spelen weer gelijk tegen elkaar
HEERENVEEN (ANP) - De wedstrijd tussen sc Heerenveen en FC Groningen heeft opnieuw geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar weer op een gelijkspel (1-1), net als in vijf van de zes vorige onderlinge confrontaties.
Siem de Jong opende in de 43e minuut de score, na een een prachtige aanval van Heerenveen. Lasse Schöne bracht de bal na een hoogstandje bij Joey Veerman, die Henk Veerman aanspeelde. De lange spits bediende De Jong op maat (1-0). De broer van spits Luuk van Sevilla maakte woensdag nog het winnende doelpunt in het bekerduel met Feyenoord (4-3).
Even voor het eerste competitiedoelpunt van De Jong voor Heerenveen miste Joey Veerman een grote kans op de openingstreffer. Hij schoot op de paal, na een foutje van verdediger Mike te Wierik van FC Groningen.
Schöne haakte in de rust af bij Heerenveen met een liesblessure. De ervaren Deen zag vanaf de tribune van het Abe Lenstra-stadion dat FC Groningen steeds sterker werd. Invaller Paulos Abraham was dicht bij de gelijkmaker, maar kon de bal net niet binnenglijden. Jørgen Strand Larsen, de spits van FC Groningen, kopte op de lat. Tomas Suslov maakte in de 82e minuut wel de 1-1, met een fraai afstandsschot.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
8 uur geleden