Heerenveen denkt niet dat Feyenoord het in beker rustig aan doet
HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen verwacht niet dat Feyenoord het enigszins rustig aan doet, als het woensdagavond in de kwartfinale van de KNVB-beker bij de Friezen op bezoek komt. Trainer Kees van Wonderen denkt niet dat de Rotterdammers het duel bewust laten lopen, omdat er voor de koploper uit de Eredivisie wellicht grotere belangen spelen. "Volgens mij wil je bij een topclub zo lang mogelijk op alle fronten meedoen", zegt de coach.
Vanzelfsprekend acht hij Heerenveen niet kansloos. "Het is een mooie uitdaging. We kunnen bij de laatste vier komen en je speelt tegen de nummer 1 van Nederland, die het goed voor elkaar heeft", vervolgt hij op de website van de club. "Wat we nodig hebben is energie, maar we moeten ook een goede dag hebben. Je maakt een kans als alles klopt. Maar ook Feyenoord wil natuurlijk naar de bekerfinale, dus het wordt volle weerstand. Het gaat een pittige wedstrijd worden."
Het afgelopen weekeinde verloor Heerenveen op eigen veld ruim van RKC (1-4). Van Wonderen daarover: "Ik vond het geen offday, maar er staat wel 1-4. Is dat de aanleiding om de hele boel op de kop te gooien? We hadden heel lang een probleem om attractiever te spelen, om dominant te zijn aan de bal en kansen te creëren. We hebben nu prima gespeeld het eerste uur, maar een wedstrijd duurt negentig minuten. Soms gebeuren onverklaarbare dingen. We moeten vasthouden aan wat we goed doen en kritisch kijken naar wat we niet goed doen."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
21 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden