Heerenveen denkt niet dat Feyenoord het in beker rustig aan doet
HEERENVEEN (ANP) - sc Heerenveen verwacht niet dat Feyenoord het enigszins rustig aan doet, als het woensdagavond in de kwartfinale van de KNVB-beker bij de Friezen op bezoek komt. Trainer Kees van Wonderen denkt niet dat de Rotterdammers het duel bewust laten lopen, omdat er voor de koploper uit de Eredivisie wellicht grotere belangen spelen. "Volgens mij wil je bij een topclub zo lang mogelijk op alle fronten meedoen", zegt de coach.
Vanzelfsprekend acht hij Heerenveen niet kansloos. "Het is een mooie uitdaging. We kunnen bij de laatste vier komen en je speelt tegen de nummer 1 van Nederland, die het goed voor elkaar heeft", vervolgt hij op de website van de club. "Wat we nodig hebben is energie, maar we moeten ook een goede dag hebben. Je maakt een kans als alles klopt. Maar ook Feyenoord wil natuurlijk naar de bekerfinale, dus het wordt volle weerstand. Het gaat een pittige wedstrijd worden."
Het afgelopen weekeinde verloor Heerenveen op eigen veld ruim van RKC (1-4). Van Wonderen daarover: "Ik vond het geen offday, maar er staat wel 1-4. Is dat de aanleiding om de hele boel op de kop te gooien? We hadden heel lang een probleem om attractiever te spelen, om dominant te zijn aan de bal en kansen te creëren. We hebben nu prima gespeeld het eerste uur, maar een wedstrijd duurt negentig minuten. Soms gebeuren onverklaarbare dingen. We moeten vasthouden aan wat we goed doen en kritisch kijken naar wat we niet goed doen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.
30 minuten geledenKANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.
7 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.
9 uur geledenDAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.
17 uur geleden