Heerenveen-coach Jansen kijkt uit naar Eagles en terugkeer fans
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen-coach Johnny Jansen kijkt uit naar de terugkeer van Go Ahead Eagles op het hoogste niveau en naar een wedstrijd met supporters van beide ploegen. De Friese club speelt vrijdag de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie in De Adelaarshorst bij Go Ahead Eagles.
"Hier kijken we al weken ontzettend naar uit", zegt Jansen. "Het gaat nu eindelijk echt ergens om, je speelt weer ergens voor. En ook nog eens in een behoorlijk gevuld stadion. Ja, we hebben er onwijs veel zin in."
Heerenveen speelde vier maanden geleden voor het laatst met supporters op de tribunes. De laatste keer dat eigen supporters mee mochten naar een uitwedstrijd is nog langer geleden. "Dat moet elke speler een boost geven. Voor corona werden we bij uitwedstrijden altijd gesteund door een mega-enthousiast uitvak", zegt de coach. "Ik hoorde dat alle kaarten snel waren verkocht. Dat belooft veel goeds."
Jansen verwacht dat de club uit Deventer, die als nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie rechtstreeks promoveerde, in eigen huis aanvallend zal spelen. "Ze zullen op de aanval spelen, gesteund door hun fanatieke aanhang. Enthousiast, frank en vrij, met veel beweging en dynamiek. Daar moeten we bestand tegen zijn. Ik ben benieuwd hoe we daarmee omgaan."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
19 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
22 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
23 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 dag geleden