Heerenveen-coach Jansen kijkt uit naar Eagles en terugkeer fans
HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen-coach Johnny Jansen kijkt uit naar de terugkeer van Go Ahead Eagles op het hoogste niveau en naar een wedstrijd met supporters van beide ploegen. De Friese club speelt vrijdag de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie in De Adelaarshorst bij Go Ahead Eagles.
"Hier kijken we al weken ontzettend naar uit", zegt Jansen. "Het gaat nu eindelijk echt ergens om, je speelt weer ergens voor. En ook nog eens in een behoorlijk gevuld stadion. Ja, we hebben er onwijs veel zin in."
Heerenveen speelde vier maanden geleden voor het laatst met supporters op de tribunes. De laatste keer dat eigen supporters mee mochten naar een uitwedstrijd is nog langer geleden. "Dat moet elke speler een boost geven. Voor corona werden we bij uitwedstrijden altijd gesteund door een mega-enthousiast uitvak", zegt de coach. "Ik hoorde dat alle kaarten snel waren verkocht. Dat belooft veel goeds."
Jansen verwacht dat de club uit Deventer, die als nummer 2 van de Keuken Kampioen Divisie rechtstreeks promoveerde, in eigen huis aanvallend zal spelen. "Ze zullen op de aanval spelen, gesteund door hun fanatieke aanhang. Enthousiast, frank en vrij, met veel beweging en dynamiek. Daar moeten we bestand tegen zijn. Ik ben benieuwd hoe we daarmee omgaan."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
7 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
11 uur geleden