Heerenveen boekt tegen FC Groningen tweede zege van het seizoen
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft tegen FC Groningen zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De formatie van trainer Robin van Persie won de 'Derby van het Noorden' met 2-1. Groningen eindigde de wedstrijd met negen spelers, na rode kaarten voor Marvin Peersman en Brynjólfur Willumsson.
Heerenveen klimt door het resultaat naar de tiende plaats. De ploeg heeft uit zes duels zeven punten behaald. Nummer 4 Groningen heeft twee punten meer verzameld.
Heerenveen kreeg in de laatste twee wedstrijden tegen AZ (9-1) en FC Twente (2-0) elf treffers tegen. Ook in het duel met Groningen maakten de Friezen het de tegenstander makkelijk om snel te scoren. Thom van Bergen kreeg in de negende minuut alle ruimte, waarna hij de vrijlopende Luciano Valente in staat stelde om de openingstreffer binnen te schuiven.
Rood voor Peersman
Heerenveen herpakte zich ditmaal snel. Jacob Trenskow tekende drie minuten later al voor de 1-1 met een fraaie volley in de kruising. De thuisploeg had daarna de overhand in de eerste helft en kreeg via Luuk Brouwers kansen om op voorsprong te komen.
Ook in de tweede helft had Heerenveen het betere van het spel. Groningen-keeper Etienne Vaessen redde knap op een inzet van Brouwers, waarna de rebound van Trenskow werd geblokt. De bezoekers moesten in de 63e minuut verder met tien man, na een harde charge van Peersman op Brouwers. Heerenveen maakte het verschil vijf minuten later. Ion Nicolaescu kreeg de bal met zijn rug naar het doel en scoorde uit de draai, 2-1. Willumsson zag in de slotfase rood na een harde tackle.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
38 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Ricardo Pepi keert binnenkort terug als spits van PSV. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in Alkmaar, na de zege van 5-1 op AZ.
40 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool heeft de Champions League-overwinning van dinsdag tegen Real Madrid (1-0) geen goed gevolg kunnen geven. In de Premier League ging de ploeg van Arne Slot met Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch in de basis met 3-0 onderuit bij Manchester City.
42 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord begint het competitieduel op zondagavond in Deventer tegen Go Ahead Eagles met Cyle Larin in de basis op het middenveld. Aanvoerder Sem Steijn zit opnieuw op de bank.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-aanvoerder Sven Mijnans berustte zondag in de ruime thuisnederlaag tegen PSV: 1-5. "Het was een beetje de grote jongens tegen de kleine jongens vandaag. We zijn op heel veel momenten afgetroefd. De doelpunten vielen na kinderlijk verdedigen. We raakten ballen snel kwijt, waardoor zij dodelijk waren in de omschakeling", zei de middenvelder bij ESPN.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV heeft in de strijd om de eerste plaats in de Eredivisie een aanval van AZ overtuigend afgeslagen. De regerend landskampioen liet de Alkmaarders in het AFAS Stadion kansloos, mede dankzij drie treffers van Guus Til: 1-5.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie bij AZ met ruime cijfers gewonnen. Het elftal van trainer Peter Bosz was met 5-1 te sterk. Guus Til scoorde drie keer.
1 uur geleden