Heerenveen boekt ruim miljoen nettowinst ondanks corona
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft afgelopen seizoen ondanks de coronacrisis ruim een miljoen euro nettowinst geboekt. De Friese voetbalclub presenteerde dinsdag de jaarcijfers over de periode van 1 juli 2019 tot en met 30 juni van dit jaar.
Vorig seizoen had Heerenveen nog een nettoverlies van zo'n 900.000 euro. De club dankt de winst (1.099.880 euro) vooral aan het positieve resultaat uit transfers: 7,8 miljoen euro.
De omzet van de Friese club daalde mede vanwege het coronavirus wel behoorlijk; van 16,6 miljoen euro naar 13,9 miljoen. Het eigen vermogen liep op naar 26,3 miljoen euro.
"De eerste gevolgen van de bezuinigingen die tijdens het seizoen 2019-2020 zijn ingezet, zijn in het huidige boekjaar reeds merkbaar. De totale impact van die bezuinigingen moeten in 2020-2021 en de daaropvolgende boekjaren merkbaar blijven", aldus Heerenveen.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
8 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
12 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 dag geleden