Heerenveen boekt bij Heracles belangrijke zege voor play-offs
ALMELO (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om een plek in de play-offs om Europees voetbal een belangrijke zege geboekt bij concurrent Heracles Almelo. Aanvaller Ché Nunnely profiteerde al in de negende minuut van een foute terugspeelbal van Heracles-verdediger Sven Sonnenberg. Vervolgens was Heerenveen sterker, maar duurde het nog tot de 88e minuut tot de bevrijdende treffer van Pelle van Amersfoort: 0-2.
Heerenveen heeft met nog vier duels te gaan 36 punten, Heracles 32. Sparta Rotterdam staat met 40 punten op de negende plek, die mogelijk aan het eind van het seizoen recht geeft op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Heracles begon met een beter gevoel aan het duel. Drie van de laatste vier wedstrijden werden gewonnen, terwijl Heerenveen in die periode juist geen enkele zege vierde. De thuisploeg startte ook wat sterker, maar de vroege voorsprong was voor Heerenveen door de te zachte terugspeelbal van Sonnenberg.
Heerenveen was in de jacht op de tweede treffer vaak onzorgvuldig of stuitte op doelman Michael Brouwer. Namens Heracles raakte Sonnenberg nog de lat, Jizz Hornkamp schoot in de slotfase net naast. Twee Almelose doelpunten van invaller Mohamed Sankoh gingen niet door om buitenspel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oranje-international Marten de Roon heeft na de uitschakeling op het WK voetbal tegen Marokko via Instagram de Nederlandse supporters bedankt. "Ik ben de trainer, de jongens, de staf en het Nederlands publiek (behalve de racistische kneuzen) zo ontzettend dankbaar voor de ongelooflijke steun", schreef hij.
1 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Argentinië speelt dinsdag in de achtste finales van het WK voetbal tegen Egypte in Atlanta. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni had in Miami Gardens grote moeite met het verrassend sterke Kaapverdië dat pas in de verlenging met 3-2 werd verslagen. Na de reguliere speeltijd was het 1-1.
9 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft zijn record als WK-topscorer aller tijden met een doelpunt tegen Kaapverdië nog scherper gesteld. Hij schoot raak in de 29e minuut en zette Argentinië op een 1-0-voorsprong. De Argentijnse wereldster heeft nu twintig WK-doelpunten op zijn naam staan. Messi is aan zijn zesde WK bezig en maakte zijn 124e doelpunt in zijn 203e interland.
12 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint met de drie geboren Rotterdammers Sidny Lopes Cabral, Deroy Duarte en Laros Duarte in Miami Gardens aan de zestiende finales op het WK tegen Argentinië. Bondscoach Pedro Leitão Brito verwees de eveneens uit Nederland afkomstige Dailon Livramento, Garry Rodrigues en Jamiro Monteiro naar de reservebank.
12 uur geledenARLINGTON (ANP) - Egypte heeft de achtste finales op het WK voetbal bereikt. De ploeg versloeg Australië in het Dallas Stadium in Arlington na strafschoppen na 1-1 in de reguliere speeltijd en de verlenging. Egypte won de strafschoppenserie met 4-2 na missers van Harry Souttar en Lucas Herrington van Australië.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR/DPA) - De wedstrijd van gastland Mexico tegen Engeland in de achtste finales van het WK voetbal in de nacht van zondag op maandag wordt met zes uur vervroegd vanwege het risico op storm. Dat melden lokale media in Mexico-Stad op basis van bronnen. Wereldvoetbalbond FIFA wilde de verplaatsing nog niet bevestigen tegen persbureau Reuters.
15 uur geleden