Heerenveen boekt bij Heracles belangrijke zege voor play-offs
ALMELO (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om een plek in de play-offs om Europees voetbal een belangrijke zege geboekt bij concurrent Heracles Almelo. Aanvaller Ché Nunnely profiteerde al in de negende minuut van een foute terugspeelbal van Heracles-verdediger Sven Sonnenberg. Vervolgens was Heerenveen sterker, maar duurde het nog tot de 88e minuut tot de bevrijdende treffer van Pelle van Amersfoort: 0-2.
Heerenveen heeft met nog vier duels te gaan 36 punten, Heracles 32. Sparta Rotterdam staat met 40 punten op de negende plek, die mogelijk aan het eind van het seizoen recht geeft op deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
Heracles begon met een beter gevoel aan het duel. Drie van de laatste vier wedstrijden werden gewonnen, terwijl Heerenveen in die periode juist geen enkele zege vierde. De thuisploeg startte ook wat sterker, maar de vroege voorsprong was voor Heerenveen door de te zachte terugspeelbal van Sonnenberg.
Heerenveen was in de jacht op de tweede treffer vaak onzorgvuldig of stuitte op doelman Michael Brouwer. Namens Heracles raakte Sonnenberg nog de lat, Jizz Hornkamp schoot in de slotfase net naast. Twee Almelose doelpunten van invaller Mohamed Sankoh gingen niet door om buitenspel.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
8 uur geleden