Heerenveen blijft ongeslagen door zege op Fortuna Sittard
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ook gewonnen van Fortuna Sittard. De Limburgers, voor het eerst zonder de al na drie wedstrijden ontslagen trainer Sjors Ultee, verloren door treffers van Sydney van Hooijdonk en Milan van Ewijk ook hun vierde competitieduel (2-1). Heerenveen won vorige week met 4-0 bij Vitesse en staat op 8 punten uit vier duels.
De Friese thuisploeg kreeg via Van Ewijk en Tibor Halilovic de eerste grote kansen, maar zij kregen de bal niet in het net achter Fortuna-doelman Ivor Pandur. De tijdelijke hoofdtrainers Jeroen Schepens en Dominic Vergoossen lieten de Kroaat zijn eerste minuten maken onder de lat voor de Limburgers. In de 22e minuut passeerde Van Hooijdonk hem wel. De van Bologna gehuurde spits, vorige week maker van een hattrick, tikte raak na een mislukt schot van Amin Sarr.
Vlak voor rust zorgde Van Ewijk voor de 2-0 door te profiteren van slecht uitverdedigen door Fortuna. Een nieuw doelpunt van de Turkse topspits Burak Yilmaz, zijn derde in vier duels, bracht de spanning nog terug in de wedstrijd. De vedette benutte een strafschop na een overtreding van Joost van Aken.
Fortuna is net als Go Ahead Eagles nog zonder punten en staat laatste.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP/RTR) - Real Sociedad heeft trainer Sergio Francisco ontslagen. Dat gebeurde twee dagen na de nederlaag (1-2) op eigen veld tegen Girona. Sociedad is nummer 15 in La Liga. Girona, achttiende, naderde door de zege tot op 1 punt.
21 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
15 uur geleden