Heerenveen blijft ongeslagen door zege op Fortuna Sittard
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ook gewonnen van Fortuna Sittard. De Limburgers, voor het eerst zonder de al na drie wedstrijden ontslagen trainer Sjors Ultee, verloren door treffers van Sydney van Hooijdonk en Milan van Ewijk ook hun vierde competitieduel (2-1). Heerenveen won vorige week met 4-0 bij Vitesse en staat op 8 punten uit vier duels.
De Friese thuisploeg kreeg via Van Ewijk en Tibor Halilovic de eerste grote kansen, maar zij kregen de bal niet in het net achter Fortuna-doelman Ivor Pandur. De tijdelijke hoofdtrainers Jeroen Schepens en Dominic Vergoossen lieten de Kroaat zijn eerste minuten maken onder de lat voor de Limburgers. In de 22e minuut passeerde Van Hooijdonk hem wel. De van Bologna gehuurde spits, vorige week maker van een hattrick, tikte raak na een mislukt schot van Amin Sarr.
Vlak voor rust zorgde Van Ewijk voor de 2-0 door te profiteren van slecht uitverdedigen door Fortuna. Een nieuw doelpunt van de Turkse topspits Burak Yilmaz, zijn derde in vier duels, bracht de spanning nog terug in de wedstrijd. De vedette benutte een strafschop na een overtreding van Joost van Aken.
Fortuna is net als Go Ahead Eagles nog zonder punten en staat laatste.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
8 uur geleden