Heerenveen blijft ongeslagen door zege op Fortuna Sittard
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ook gewonnen van Fortuna Sittard. De Limburgers, voor het eerst zonder de al na drie wedstrijden ontslagen trainer Sjors Ultee, verloren door treffers van Sydney van Hooijdonk en Milan van Ewijk ook hun vierde competitieduel (2-1). Heerenveen won vorige week met 4-0 bij Vitesse en staat op 8 punten uit vier duels.
De Friese thuisploeg kreeg via Van Ewijk en Tibor Halilovic de eerste grote kansen, maar zij kregen de bal niet in het net achter Fortuna-doelman Ivor Pandur. De tijdelijke hoofdtrainers Jeroen Schepens en Dominic Vergoossen lieten de Kroaat zijn eerste minuten maken onder de lat voor de Limburgers. In de 22e minuut passeerde Van Hooijdonk hem wel. De van Bologna gehuurde spits, vorige week maker van een hattrick, tikte raak na een mislukt schot van Amin Sarr.
Vlak voor rust zorgde Van Ewijk voor de 2-0 door te profiteren van slecht uitverdedigen door Fortuna. Een nieuw doelpunt van de Turkse topspits Burak Yilmaz, zijn derde in vier duels, bracht de spanning nog terug in de wedstrijd. De vedette benutte een strafschop na een overtreding van Joost van Aken.
Fortuna is net als Go Ahead Eagles nog zonder punten en staat laatste.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
9 uur geleden