Heerenveen blijft ongeslagen door zege op Fortuna Sittard
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft ook gewonnen van Fortuna Sittard. De Limburgers, voor het eerst zonder de al na drie wedstrijden ontslagen trainer Sjors Ultee, verloren door treffers van Sydney van Hooijdonk en Milan van Ewijk ook hun vierde competitieduel (2-1). Heerenveen won vorige week met 4-0 bij Vitesse en staat op 8 punten uit vier duels.
De Friese thuisploeg kreeg via Van Ewijk en Tibor Halilovic de eerste grote kansen, maar zij kregen de bal niet in het net achter Fortuna-doelman Ivor Pandur. De tijdelijke hoofdtrainers Jeroen Schepens en Dominic Vergoossen lieten de Kroaat zijn eerste minuten maken onder de lat voor de Limburgers. In de 22e minuut passeerde Van Hooijdonk hem wel. De van Bologna gehuurde spits, vorige week maker van een hattrick, tikte raak na een mislukt schot van Amin Sarr.
Vlak voor rust zorgde Van Ewijk voor de 2-0 door te profiteren van slecht uitverdedigen door Fortuna. Een nieuw doelpunt van de Turkse topspits Burak Yilmaz, zijn derde in vier duels, bracht de spanning nog terug in de wedstrijd. De vedette benutte een strafschop na een overtreding van Joost van Aken.
Fortuna is net als Go Ahead Eagles nog zonder punten en staat laatste.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
11 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
15 uur geleden