Heerenveen bezorgt Feyenoord in Eredivisie derde nederlaag op rij
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord heeft voor de derde keer op rij een wedstrijd in de Eredivisie verloren. De Rotterdammers gingen met 3-0 onderuit bij sc Heerenveen. Eerder waren Ajax (1-0) en AZ (2-3) te sterk voor Feyenoord, dat op de vijfde plaats staat. Ajax kan de voorsprong op het elftal van coach Dick Advocaat donderdag bij winst op Willem II tot 12 punten vergroten.
Heerenveen, dat 1 november voor het laatst een wedstrijd in de competitie won en was afgegleden naar de middenmoot, leidde halverwege met 2-0. Joey Veerman opende in de 28e minuut de score en via verdediger Pawel Bochniewicz liep Heerenveen na een half uur spelen verder uit. Kort na de pauze zorgde Mitchell van Bergen voor de 3-0.
Feyenoord ontvangt zondag nummer 2 PSV in De Kuip. Een week later wacht de uitwedstrijd tegen nummer 6 FC Groningen, dat nog maar 1 punt minder heeft dan Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
2 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
10 uur geleden