Heemskerk, Kromowidjojo en Kamminga naar finales op EK
BOEDAPEST (ANP) - Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo hebben zich bij de EK in Boedapest op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag. De Nederlandse zwemsters plaatsten zich met respectievelijk 53,49 en 53,59 seconden als tweede en derde voor de strijd om de medailles op zaterdagavond. De Française Marie Wattel was de snelste in de halve finales, met 53,34.
Wattel zwom in de eerste halve finale, Heemskerk en Kromowidjojo namen het tegen elkaar op in de tweede halve finale. De 33-jarige Heemskerk, die bij vorige EK's al twee keer zilver en twee keer brons pakte op de 100 vrij, had in de estafettenummers indruk gemaakt met scherpe splittijden in haar races over 100 meter.
Bij afwezigheid van de geblesseerde titelhoudster Sarah Sjöström uit Zweden heeft Heemskerk zich aangediend als favoriet voor het goud op het meest prestigieuze nummer. Ze moet zaterdag echter niet alleen afrekenen met Kromowidjojo, die eveneens nog nooit Europees kampioene werd op de 100 vrij, maar ook met Wattel. Kromowidjojo pakte eerder de Europese titel op de 50 vrij.
Arno Kamminga plaatste zich op de niet-olympische 50 school met 27,13 als zesde voor de finale. De schoolslagspecialist uit Katwijk pakte deze week al zilver op de 100 en 200 meter, wel twee nummers die op het programma staan bij de Olympische Spelen. De Britse titelhouder Adam Peaty was in de halve finales de snelste met 26,38.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
19 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
21 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
1 dag geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geleden