Heemskerk, Kromowidjojo en Kamminga naar finales op EK
BOEDAPEST (ANP) - Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo hebben zich bij de EK in Boedapest op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag. De Nederlandse zwemsters plaatsten zich met respectievelijk 53,49 en 53,59 seconden als tweede en derde voor de strijd om de medailles op zaterdagavond. De Française Marie Wattel was de snelste in de halve finales, met 53,34.
Wattel zwom in de eerste halve finale, Heemskerk en Kromowidjojo namen het tegen elkaar op in de tweede halve finale. De 33-jarige Heemskerk, die bij vorige EK's al twee keer zilver en twee keer brons pakte op de 100 vrij, had in de estafettenummers indruk gemaakt met scherpe splittijden in haar races over 100 meter.
Bij afwezigheid van de geblesseerde titelhoudster Sarah Sjöström uit Zweden heeft Heemskerk zich aangediend als favoriet voor het goud op het meest prestigieuze nummer. Ze moet zaterdag echter niet alleen afrekenen met Kromowidjojo, die eveneens nog nooit Europees kampioene werd op de 100 vrij, maar ook met Wattel. Kromowidjojo pakte eerder de Europese titel op de 50 vrij.
Arno Kamminga plaatste zich op de niet-olympische 50 school met 27,13 als zesde voor de finale. De schoolslagspecialist uit Katwijk pakte deze week al zilver op de 100 en 200 meter, wel twee nummers die op het programma staan bij de Olympische Spelen. De Britse titelhouder Adam Peaty was in de halve finales de snelste met 26,38.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
11 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
12 uur geleden